|
|
|
|
 |
erbe
2010-11-02 19:56:36
|
173
|
2002-2003-ban terveztem a teljes átállást, fűtés+áramellátás visszatáplálással biogázról. A hatóságnál abban az időben még teljes volt a sötétség. A környezetvédelmi f. pl. egyenesen megfenyegetett. Nem volt semmi törvény az átvételre, "-ha akarom, veszem, ha nem, nem!" 2lakásos ház, sógorom nagyban hasonlít az akkori hatósághoz. :-( Azóta aprítékkal fűtök. Egykor villanyszerelő voltam, de a korral butul az ember. :-( Most műszaki informatikai mérnök vagyok. |
|
 |
euzsol
2010-11-02 18:28:23
|
171
|
"ha már felfütöm kárlenne megint lehüteni."
Igen, a meleg gázt lehűteni plusz munka, viszont sokszorozódik a gázból tárolható mennyiség. Egyébként pl a motornak is kifejezetten jót tesz ha hideg az oxigén, ami bemegy az égéstérbe. Ha melegen megy be a metán akkor ugye még kisebb a sűrűség pl a motortértben.
Hűtésről annyit hogy szerintem ilyenkor télen nincs vele sok gond. Nyáron éjszaka talán lehűl eléggé.
Egyébként én is nagyon gondolkodom, hogyha csak fűtésre lesz, lehet járhatóbb út kitapasztalni a megfelelő összetételt és eltalálni a csőméreteket. Egyébként amit még nagyon nem tudok, hogy mit kezdek a végtermékkel. Főleg, hogy azt sem tudom pontosan milyen állagú lesz egy 37-fokos erjesztés után. |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2010-11-02 17:10:17
|
170
|
Igen valóban elalszik nyomáson de ha beteszel egy másik estleg máshonnan kiszuperált de általad feljavitott és átalakitott kazánt a másik mellé ami csak erről megy(biogázról),ugyanugy befúvókázhatod csak a fúvókát meszebb teszed hogy letudjon lassulni mire a felfurkált fúvókákhoz ér,nemtom érthető e,én csappal szabájzom.Ma gyüjtöttem 2-300litert nagyon szépen ég és jónagy hővel,persze nem pb de ez ingyen van..Énis most arra akarok rámenni hogy szigeteljek meg füccsek a tartájnál de nemtom hovatenni a gázt,mert az hogy süritsem tartájba oké de nincs akkora tartájom hogy beleférjen minden biztonsággal és ha már felfütöm kárlenne megint lehüteni.
Erbe:Te miért hagytál fel ezzel?Sok topikba olvastam a hozzászólásaid elég értelmes embernek tartalak hozzá!!Jók a gondolataid.Elektromossághoz értesz?Lenne egy kérdésem?. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|