Keresés

Részletes keresés

euzsol Creative Commons License 2010-11-02 13:47:51 166
Gyarkorlatilag tehát lehetséges lenne. A feltevésem a következő: Megtölteni egy palackot x nyomáson a gázzal, majd egy ugyanakkorával összekötni reduktoron keresztül. Elvileg ha kiegyenlíti a nyomás a két palackot, akkor az egyikben széndioxid a másikba a metán lesz.

Ahogy mondtad nagyon lassan kellene, ezt kb ki lehet fejezni számokban is? Vagy tudom ellenőrizni?
A hozzászólás:
erbe Creative Commons License 2010-11-02 13:37:07 164
A gáz nem teljesen olyan, mint a víz, hogy rétegződik. A pincében a mustgáz azért szaporodik fel veszélyes mértékben, mert helyben termelődik és kiszorítja lassan a levegőt.
De ha egy-egy palack ürítésével tudsz néhány napot várni és csigalassúsággal eregetni a metánt, talán még sikered is lehet.
Előzmény:
euzsol Creative Commons License 2010-11-02 08:55:12 162
Mi lenne, ha a széndioxidod el sem nyeletnénk? Várom hozzáértők véleményét a teóriámról:

Egy magasan-hosszúkás, nyomást bíró palackban, bizonyos nyomáson és hőmérsékleten elvileg a CO2-nek le kellene ülni a palack aljára, a metánnak feljönni a felső részbe. Ha pedig felül van a csap, akkor metánt csapolunk egész addig, meg fel nem tud törni a felszínre a CO2. Ekkor a CO2-t kiengedlyük, majd tölthetjük újra a palackot. Hmm, túl egyszerű lenne ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!