Keresés

Részletes keresés

erbe Creative Commons License 2010-11-02 13:37:07 164
A gáz nem teljesen olyan, mint a víz, hogy rétegződik. A pincében a mustgáz azért szaporodik fel veszélyes mértékben, mert helyben termelődik és kiszorítja lassan a levegőt.
De ha egy-egy palack ürítésével tudsz néhány napot várni és csigalassúsággal eregetni a metánt, talán még sikered is lehet.
A hozzászólás:
euzsol Creative Commons License 2010-11-02 08:55:12 162
Mi lenne, ha a széndioxidod el sem nyeletnénk? Várom hozzáértők véleményét a teóriámról:

Egy magasan-hosszúkás, nyomást bíró palackban, bizonyos nyomáson és hőmérsékleten elvileg a CO2-nek le kellene ülni a palack aljára, a metánnak feljönni a felső részbe. Ha pedig felül van a csap, akkor metánt csapolunk egész addig, meg fel nem tud törni a felszínre a CO2. Ekkor a CO2-t kiengedlyük, majd tölthetjük újra a palackot. Hmm, túl egyszerű lenne ...
Előzmény:
euzsol Creative Commons License 2010-11-02 08:34:51 161
A zöldhulladék biztos jó. A száraz már közel sem. Egyébként igen, nagyon csekély a hőmérséklet. Ez a minimum szint, amin értékelhető gáz termelődik. Az ideális elvileg a 37 fok lenne. Ami ettől is gyorsabb erjedést eredményez 55 fok körül van, bár állítólag a kettő ötvözése a tökéletes, mert az 55 fokos erjedés után még sok gáz termelődik 37 fokon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!