|
|
|
|
 |
erbe
2010-11-02 13:33:38
|
163
|
A disznó a táplálékból elsősorban a hasznosítható széntartalmú vegyületeket szedi ki. A metánfejlesztő baktériumok számára is az lenne a könnyen emészthető, a szalma és egyéb maradványok kevésbé. A hideg tartály sem leányálom nekik. Az 55 fokos termofil eljárás hatékony és gyors, de arányaiban több CO2 képződik, rosszabb a hatásfok. A 37 fok valamivel lassúbb, de jobb a kihozatal, több a metán. 14-15 fokon már megint több CO2 termelődik, nagyon lassú a gázfejlődés. Ami a legfontosabb!!! Friss zöldet, mindegy milyen, de mint korábban már írtam, elsősorban kétszikűt. A fűfélék metánkihozatala lassúbb is és kevesebb is. Trágyát meg csak módjával. Hiszen az már majdnem teljesen kiérlelt biomassza. Oltóanyagnak jó, de annak is elsősorban a tehéntrágya.
A biogázfejlesztésnél a hőszigetelés csak az első lépés. A tartályban a gázfejlődés folyamata nem termel hőt, az inkább elvonja, emiatt valamilyen módon mindenképpen fűteni kell. Célszerű pl. napkollektorral. Nagyon fontos a pontos szabályzás. Erőműben a motor termelte hő egy részét vezetik vissza. |
|
 |
euzsol
2010-11-02 08:34:51
|
161
|
| A zöldhulladék biztos jó. A száraz már közel sem. Egyébként igen, nagyon csekély a hőmérséklet. Ez a minimum szint, amin értékelhető gáz termelődik. Az ideális elvileg a 37 fok lenne. Ami ettől is gyorsabb erjedést eredményez 55 fok körül van, bár állítólag a kettő ötvözése a tökéletes, mert az 55 fokos erjedés után még sok gáz termelődik 37 fokon. |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2010-11-01 21:43:43
|
160
|
| Hát ha ugynézzük növényi teljesen,mert a desznyóim csak gabonafélén élnek meg zöldön néha a ganyéba meg szalma van kicsi.Tehát növényi:)).De ha jólsejtem te arragondolsz amit mostis kaszálhatnék az árpatarlómon kocsiszámra:fajin zöld árpakelés???? |
|
Előzmény:
 |
cavecat
2010-11-01 21:38:17
|
159
|
ajjaj. valsz túl sok a nitrogén, és kevés a szén. a szén-nitrogén arány szintén érzékeny pontja a baktérium-ökoszisztémának, a sok nitrogén árt a metántermelőknek.
tegyél bele növényt, attól javul a C:N arány. fűnyírás, kaszálás, parlagfű, konyhai zöldségmaradék (vagy azt a cocák kapják? :)), meg ami akad. A lényeg, hogy növényi eredetű legyen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|