|
|
|
|
 |
bergli
2010-11-01 20:59:02
|
151
|
| Nekem nemmegy vele rendesen a motor sajna.Ezt a vizen átbuborékoztatást hogyértsem??Nállam pl a buborékoztató is nyomás alatt van mint a tartáj kb 1bar de nemtünt fel hogy javulna az égés a mosás miatt. |
|
A hozzászólás:
 |
erbe
2010-11-01 20:47:30
|
149
|
A biogázban garantáltan nincs CO, csak CO2, hiszen élő szervezetek állítják elő. A fűtéshez, motorhajtáshoz szükséges minimális nyomást bármilyen kisteljesítményű ventillátorral elő lehet állítani. Az egyetlen feltétel, hogy nem lehet kefés, mert az szikrázik. Ha teljes egészében a gázon belül van, még ez sem számít. Több magyar cég is próbálkozott biogázos fűtőerőmű gyártással. Talán lehet szakembert találni, aki segít a keverési arány, módszer beállításában. Tisztítás: Első lépcső lehet a vízen átbugyborékoltatás. Második a vízleválasztás, majd a sűrűpórusú szűrő. Hideg gáznak már ekkor nagyon kicsi lehet a víztartalma, azzal gyakorlatilag nem kell tovább foglalkozni. CO2: Házilag első lehetőség a mosás. A hűtőkompresszorok által létrehozott nyomáson már elég komoly mértékben oldódik a CO2 a vízben, hiszen ahhoz már az 1 bar túlnyomás is elég jó. Akinek komolyabb kompresszorai vannak, felnyomhatja 56 barra, ahol a CO2 már szobahőmérsékleten is folyékony. Kis mennyiségű metán még abban is oldődik. A komolyabb hátrány, hogy a sűrítésnél a kapott energia jelentős részét elveszítjük. Ha a sűrítésnél képződő hőt fűtésre tudjuk hasznosítani, akkor kevesebbet. A mikroszűrős-membrános leválasztás házilag felejthető, hacsak nincs valakinek több milliója a rendszerre. A "nyelvnemtudás" jelentős hátrány, mert magyarul az interneten nem sok mindent lehet találni, én németül okosodtam sokat, de angol is többen ajánlanak. Ellenben nem túl rég megjelent Bai Attila: Biogáz című könyve. Nincs benne annyi minden, mint amit az interneten olvastam, de még nekem is mondott újat. |
|
Előzmény:
 |
bergli
2010-11-01 18:51:35
|
135
|
| Ezekszerint hasonlitunk:).Kb 100km-re vagyunk.Az a baj hogy nemsokat találok a neten a szürésről,nyelvet nembeszélek igy kezdem feladni.Ha van ötleted netardzsd magadba:).Vagy ha találsz valami egyszerübbet.A co higitja meg nagyon mert ha belélegzem érzem a co-t benne. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|