|
|
|
|
 |
euzsol
2010-11-01 21:09:56
|
153
|
| igen rosszul mondtam. 5-6 báron már folyósítható, de ehhez nagy hűtés kell. Szobahőmérsékleten valóban 50bar körül van. |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2010-11-01 20:36:22
|
148
|
| na várjá várjá,asztmondod hogy a co2 5-6 bárnál csepfojósodik??Akor a co2-palackomba mérvan 100bar nyomás?A metán aszem 250bár körül csepfojósodik. |
|
Előzmény:
 |
euzsol
2010-11-01 20:31:54
|
147
|
Aláírom, valóban nem CO val dolgozom. Viszont ez itt már off, nem tudom mennyire szigorúak itt a moderátorok a téma eltekeredésére.
bergli:
találtam egy érdekes cikket.
http://www.sg.hu/cikkek/74791/ujabb_elv_a_legkori_szen_dioxid_hasznositasara
Itt marólúggal igen nagy hatásfokkal semlegesítik a széndioxidot viszont ugyanennyi klórgáz képződik, ráadásul nemtudom mennyi időt igényel a folyamat. Egyébként a titok nyitja valahol ott lesz az aktívszenes szűrésnél, hogy a CO2 5-6 baron már cseppfolyósító, vagyis már szilárd nemű a halmazállapotja, a metáné még nem és az át tud hatolni az aktívszén részecskéin.
Csak felhívnám a figyelmed az aktívszén poorózus szerkezetére. 1 gr aktív szén kiterítve kb-10-15 m2 területű lenne. Ez a legfinomabb szűrő amit valaha láttam. Ráadásul nem túl drága, a kérdés a kivitelezés. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|