|
|
|
|
 |
erbe
2010-11-01 20:52:32
|
150
|
Ha marólúggal, nátronlúg-NaOH, semlegesíted a CO2-t, miből keletkezik klórgáz? Legfeljebb a gyártónál az elektrolízis során, nem nálad. :-) A lúg-szénsav találkozásából egyszerű mosószóda, rosszabb (jobb?) esetben szódabikarbóna keletkezik. Ilyen tételben a lúg viszont nem olcsó, hiszen akkor mindenki ezzel választaná le a CO2-t. :-( |
|
 |
bergli
2010-11-01 20:36:22
|
148
|
| na várjá várjá,asztmondod hogy a co2 5-6 bárnál csepfojósodik??Akor a co2-palackomba mérvan 100bar nyomás?A metán aszem 250bár körül csepfojósodik. |
|
A hozzászólás:
 |
euzsol
2010-11-01 20:31:54
|
147
|
Aláírom, valóban nem CO val dolgozom. Viszont ez itt már off, nem tudom mennyire szigorúak itt a moderátorok a téma eltekeredésére.
bergli:
találtam egy érdekes cikket.
http://www.sg.hu/cikkek/74791/ujabb_elv_a_legkori_szen_dioxid_hasznositasara
Itt marólúggal igen nagy hatásfokkal semlegesítik a széndioxidot viszont ugyanennyi klórgáz képződik, ráadásul nemtudom mennyi időt igényel a folyamat. Egyébként a titok nyitja valahol ott lesz az aktívszenes szűrésnél, hogy a CO2 5-6 baron már cseppfolyósító, vagyis már szilárd nemű a halmazállapotja, a metáné még nem és az át tud hatolni az aktívszén részecskéin.
Csak felhívnám a figyelmed az aktívszén poorózus szerkezetére. 1 gr aktív szén kiterítve kb-10-15 m2 területű lenne. Ez a legfinomabb szűrő amit valaha láttam. Ráadásul nem túl drága, a kérdés a kivitelezés. |
|
Előzmény:
 |
peterch
2010-11-01 20:18:32
|
145
|
Egyezzunk meg, hogy Te csak CO2-vel dolgozol patrontoltesnel.:) Keress ra a CO-ra a neten es rajosz, hogy nem a szazalek a meghatarozo, hanem a veredben levo mennyiseg .Mivel nincs helye az oxigennek, hogy lekotodjon, igy szepen leall az oxigen ellatas. Sajnos a CO-t nem lehet olyan egykonnyen ravenni, hogy tavozzon a verbol.:( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|