|
|
|
|
 |
euzsol
2010-10-31 23:49:16
|
124
|
| Amúgy a kétüteműben való elégetésnél, a zéró kenés mellet, ugye a motor besül. Persze működhet egy darabig, de nyilván nem ez a cél. |
|
 |
euzsol
2010-10-31 23:12:46
|
123
|
Szerintem is inkább a kompresszió körül kell próbálkozni. Több mint valószínű, hogy működésre lehet bírni. Bár ahhoz, hogy nagyobb fordulaton is menjen, szerintem valamennyire nyomás alá kell helyezni, a sűrűség miatt.
Te miben tárolod a gázt, hogy nem mered 1 bar-nál nagyobb nyomáson tartani? Szerintem egy pb palackban vígan ellenne akár 10-20 báron is. |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2010-10-31 23:06:16
|
122
|
| igen a disel az disel!Másik hejeken meg arról lehet olvasni hogy a 3-hengeres 2T wartburg motorral égetik el a biót.Hát nemtom má azis eszembe jutott hogy a jelenlegi motornak megnövelem a kompreszióviszonyát mert állitólag a gázmotorok is növelt kompóval készülnek és azok nem diselek.. |
|
Előzmény:
 |
euzsol
2010-10-31 22:40:43
|
121
|
Nekem az az eddigi tapasztalatom a gáz üzemű autóval, hogy nagy nyomás kell a működéshez. Gondoljunk csak bele, a benzinnek sokkal nagyobb a sűrűsége, mint a metánnak.
Ezért is nem működik az LPG-s autó úgy, hogy a hálózati gázról tankoljuk, mert az sincs cseppfolyósítva, nincs elég nyomás. A Volvo mutatott be nagy előrelépést tehetautók-buszok biogáz terén. Ők is azt vallják, hogy a legjobb hatásfok dízel üzemnél érhető el, némi üzemanyag hozzáadással. Ugyanis itt sokkal nagyobb a kompresszió és a nyomaték. De ez számomra a távolabbi jövő. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|