|
|
|
|
 |
bergli
2010-10-31 23:06:16
|
122
|
| igen a disel az disel!Másik hejeken meg arról lehet olvasni hogy a 3-hengeres 2T wartburg motorral égetik el a biót.Hát nemtom má azis eszembe jutott hogy a jelenlegi motornak megnövelem a kompreszióviszonyát mert állitólag a gázmotorok is növelt kompóval készülnek és azok nem diselek.. |
|
A hozzászólás:
 |
euzsol
2010-10-31 22:40:43
|
121
|
Nekem az az eddigi tapasztalatom a gáz üzemű autóval, hogy nagy nyomás kell a működéshez. Gondoljunk csak bele, a benzinnek sokkal nagyobb a sűrűsége, mint a metánnak.
Ezért is nem működik az LPG-s autó úgy, hogy a hálózati gázról tankoljuk, mert az sincs cseppfolyósítva, nincs elég nyomás. A Volvo mutatott be nagy előrelépést tehetautók-buszok biogáz terén. Ők is azt vallják, hogy a legjobb hatásfok dízel üzemnél érhető el, némi üzemanyag hozzáadással. Ugyanis itt sokkal nagyobb a kompresszió és a nyomaték. De ez számomra a távolabbi jövő. |
|
Előzmény:
 |
bergli
2010-10-31 22:23:33
|
120
|
igen ki is próbálom ezt a benzines témát de nem a fúvóka átmérővel kezdel hanem a karbiban
minimalizálom a benzinszintet kezdésnek aztán majd meglátjuk..
Na igen alapjáraton biztos jólenne ekkora motor csak az a baj vele hogy ráengedtem az öszes gázomat ami volt ráadásul kis tulnyomással és változatlanul ketyeget tovább mindenféle esemény nélkül..Egyépként csináltam olajprést(növényolajprést)a gyárival megegyező hatásfokkal 1mázsa szotyiból kb 35liter olajam van meg van földem is de ez a jövő..Egyépként az én magam sajtolta olaj sokkal jobb mint a gázolaj,hihetetlen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|