|
|
|
|
 |
erbe
2010-10-30 09:41:05
|
110
|
Nézz át ebbe a fórumba: Kiserőmű Motorokhoz nem értek annyira, de nem lehet annyira komplikált, hiszen már a II. világháborúban is megoldották. Legfontosabb a szívócsőben a visszaégésgátló. !!! |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2010-10-29 21:49:20
|
109
|
| Helló.Most ott tartok hogy egy 80ccm-es kis kétütemü megy szépen róla,de a következő gond az hogy kell egy regulátor ami nemis lenne gond de valahogy megkell oldani hogy a gáz/levegő keverék jólegyen terhelésnél is amikor többet kér a motor,sima gázreduktorral amiket autókhoz használnak nemjó mert nemakarom nyomásalá hejezni a gázt inkább az egyszerüség kedvéért a gázsákos gyüjtés szinpatikus de igy szivnia kell a motornak. |
|
Előzmény:
 |
erbe
2010-10-28 20:56:50
|
108
|
Tisztítás nélkül üzemelnek vele a biogázos erőművek. Csupán a kénhidrogént választják le belőle. Házilag ez nem meghatározó, tisztán növényi alapanyagok esetén 1% alatt van. Benzinmotornál el kell találni a keverési arányt. Több kell belőle, mint pl. a PB gázos autónál. ~2szer annyi térfogatban. Ha mégsem megy, kevés benne a metán és sok a CO2. Zöld nyesedéket, elsősorban kétszikűeket kell adagolni hozzá. Repce, csalán, pitypang, spenót, káposztalevél... Frissen indított erjesztőben az elején mindig több a CO2. Elején néhány napig csak égetni, aztán már mikor lecserélődött a gáz, akkor motorba engedni. Friss anyagot meg légzsilipen keresztül kell beadagolni, levegő ne jusson be. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|