Keresés

Részletes keresés

trancesound Creative Commons License 2010-10-28 09:37:03 135
Nem tudom, hogy jött fel ez az kémeszköz téma, de azt sem értem, hogyan lehetne alkalmazni "Betörés megelőzése"-re. Ha el akarsz rejteni egy kamerát, nem kell ilyen e-bay-es tiltott kémcuccokhoz nyúlnod. Elég, ha veszel egyet a már itt felsorolt szolgáltatások, eszközök közül. Pl ennek az otthonőrzőnek is tök kicsi a kamerája, el tudod úgy rejteni, hogy ne látszódjon, de akár egy webkamerával is ugyanezt meg tudod tenni. Én maradok ezeknél a megoldásoknál, maradok a földön egyenlőre :)
blogger Creative Commons License 2010-10-27 14:46:45 134
Pedig egy tollba épített mikrofon hasznos is lehet. Például korrupt politikusok lebuktatásánál. Persze lehet, hogy épp ezért tiltott. :P
A hozzászólás:
i love metric Creative Commons License 2010-10-27 11:03:02 133
Ezt én is meg tudom erősíteni. Egyrészt olvastam az erről szóló cikket, másrészt az egyik rokonom egy olyan kormányzati szervnél dolgozik, ahol egyrészt jogosultak az ilyenek használatára, másrészt meg ő maga is részt vesz a vámvizsgálatoknál, amikor ilyen eszközökre akadnak. Meglepősen sok olyan eszköz van amit honpolgáraink annak ellenére rendelnek meg, hogy lehetne. Persze legtöbbször ők maguk sem tudják, hogy tilos lenne, jó poénnak, mókás játékszernek gondolják.

De a GSM blokkoló tényleg veszélyes játék, mert az ilyen eszközök terén is vannak fokozatok, ez pedig a legmagasabb besorolásban van, míg egy tollba épített mikrofonért általában csak figyelmeztetés jár, egy GSM blokkoló miatt már valóban börtönbüntetést szoktak kiszabni, nem is keveset.
Előzmény:
Widking Creative Commons License 2010-10-20 11:22:16 132
Igen, csak a határon sem jut át, a szállítólevélen megtalálható megrendelő pedig megy 10 évre a hűvösre. Titkosszolgálai eszköznek minősül, ahogy a tollba épített kamera és a napszemüvegbe elrejtett mikrofon is. Az eBay tele van ilyen eszközökkel, de nálunk ezeknek még a birtoklása is tilos. Pont nemrégiben lehetett a sajtóban is olvasni, hogy egy fickó rendelt ilyet, mert szórakoztató játékszernek gondolta (mármint a toll kamerát)...

...mikor a rendőrség és/vagy a nemzetvédelmi hivatal ügynökei kopogtattak nála az már kevésbé volt vicces. Bár nem biztos, hogy valóban el is ítélik, de 7-10 évet akarnak rávarrni.
Kipróbálhatod ha nem hiszed.

Ontopik téma:
A szüleim idős emberek, a kilencvenes évek közepén volt, hogy betörtek hozzájuk, kifigyelték, hogy mely napokon járnak el otthonról a kártya klubba. Bementek és volt 3-4 órájuk tevékenykedni. Mire hazaértek már csak a feldúlt, ripityára szaggatott lakás fogadta őket. Ekkor döntötték el, hogy feltesznek egy vinnyogót, lévén akkoriban még nem volt olyan elterjedt a GSM idehaza, meg többszörösébe került a távfelügyelet, mint ma. Azóta még kétszer próbálkoztak, de mindkét esetben megszólalt a riasztó, a betörők megriadva meg csak gyorsan összekaptak pár dolgot (kabátot, táskát, pótkulcsot az ajtó mellől). Ezt távfelügyelet esetén is ugyanúgy megtehették volna...

Szóval én közel sem írnám le a távfelügyelet nélküli riasztókat. Persze nem olyan "atombiztos", de jóval több mint a semmi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!