|
|
|
|
 |
erbe
2010-10-28 20:56:50
|
108
|
Tisztítás nélkül üzemelnek vele a biogázos erőművek. Csupán a kénhidrogént választják le belőle. Házilag ez nem meghatározó, tisztán növényi alapanyagok esetén 1% alatt van. Benzinmotornál el kell találni a keverési arányt. Több kell belőle, mint pl. a PB gázos autónál. ~2szer annyi térfogatban. Ha mégsem megy, kevés benne a metán és sok a CO2. Zöld nyesedéket, elsősorban kétszikűeket kell adagolni hozzá. Repce, csalán, pitypang, spenót, káposztalevél... Frissen indított erjesztőben az elején mindig több a CO2. Elején néhány napig csak égetni, aztán már mikor lecserélődött a gáz, akkor motorba engedni. Friss anyagot meg légzsilipen keresztül kell beadagolni, levegő ne jusson be. |
|
A hozzászólás:
 |
bergli
2010-10-25 19:33:16
|
107
|
| udv.Látom már mindenki biogázt termel igy már nemlátogat ide,vagy már nem érdekes?!Énis kipróbáltam két ködméteres tartájba is és egyszerübb mint gondoltam.De nemtom megtisztitani hogy menjen vele a benzines aggregátor mert ezzel nemmegy.Égni szépen ég.Esetleg nincs ötlet a tisztitásra?? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|