|
|
|
|
 |
NeomatiK
2010-10-24 21:10:31
|
687
|
| Rá kéne keresni a halogén izzó hatásfokára. Abból már kikövetkeztethető, hogy mennyi része alakul hővé és az hogyan arányul a hagyományos izzó hőjéhez. |
|
A hozzászólás:
 |
Pharaoh85
2010-10-24 21:05:00
|
686
|
| Köszi, és a hőtermelés a felvett teljesítménnyel van összefüggésben? Kompakt fénycsőnél tudom hogy alig melegszik, gondolom mert max 20W-t a fogyasztása, de halogén az mennyire melegszik? A 40W-os halogén kb annyira, mint a 40 wattos sima izzó? |
|
Előzmény:
 |
NeomatiK
2010-10-24 20:44:37
|
685
|
| A hagyományos izzó értékére vonatkozik a korlátozás, a hőleadása miatt. A műanyagfoglalata és/vagy az ernyője ennyi hőt bír. Én így tudom legalábbis. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|