Keresés

Részletes keresés

Pharaoh85 Creative Commons License 2010-10-24 21:05:00 686
Köszi, és a hőtermelés a felvett teljesítménnyel van összefüggésben? Kompakt fénycsőnél tudom hogy alig melegszik, gondolom mert max 20W-t a fogyasztása, de halogén az mennyire melegszik? A 40W-os halogén kb annyira, mint a 40 wattos sima izzó?
A hozzászólás:
NeomatiK Creative Commons License 2010-10-24 20:44:37 685
A hagyományos izzó értékére vonatkozik a korlátozás, a hőleadása miatt. A műanyagfoglalata és/vagy az ernyője ennyi hőt bír. Én így tudom legalábbis.
Előzmény:
Pharaoh85 Creative Commons License 2010-10-24 20:09:00 683
Hi!

Nem tudom mennyire ide vágó téma, de azt szeretném kérdezni, hogyha, egy lámpatestre az van írja, hogy max 60W-os égő mehet bele, akkor halogén lámpából mehet -e bele 52W-os, aminek a fényereje 75 W-os izzónak felel meg? Vagy ez a korlátozás csak a tényleges wattokra vonatkozik és nyugodtan mehet bele?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!