Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
ötfelezős Creative Commons License 2010-10-20 22:41:50 39

vajon annak idején kellett a szolgáltatónak bármilyen megállapodást kötnie egy előző tulajjal, vagy csak hasra azt mondta, itt viszem a kanócot, és kuss?

El volt ez rendezve szabályosan. Villamosenergia törvény van 1931 óta. Már abban is megvan a vezetékjog intézménye, de fejből nem tudom, ki adta akkor, meg nem is szeretném, ha részt vettem volna akkoriban hivatalos eljárásban. Elég öreg vagyok anélkül is. :))) Az a törvény kifejezetten azt mondta, a vezetékjog telekkönyvi bejegyzésnek nem tárgya. Tehát először a két háború közti hivatali kart kell szidni azért, mert nincs benn a papírokban. :))) 1962-ben az új törvény azt mondta, hogy a föld alattinál lehet bejegyzés, de csak akkor, ha az üzembentartó ezt igényli. Akkoriban a vezetékjogot az energiahivatal elődje adta, olyan eljárás eredményeképpen, ahová mindenki meg volt híva, a Hazafias Népfronttól a Harlemi Fekete Párducokig - amely meghívó alapja kiviteli terv valamilyen szintje volt. És így jutunk el a mai helyzetig, fokozatosan, az egyre újabb törvényeken át.

Ez esetben a szolgáltatót szidni a legkevésbé értelmes, bár azt a legegyszerűbb.

 

Hát, a "hasra azt mondta..." erre hasra azt mondom, hogy messzire vezetne azt gondolni, hogy ebben az országban évtizedek teltek el úgy, hogy szó szerint mindenki szarul végezte a dolgát. Ebbe ugyanis mindenkinek a felmenői beletartoznának. Magam, bár találkoztam nem igazán brilliáns hentessel, lovasedzővel, fizikatanárral, gázossal, vizessel, önkormányzati műszakissal, villamos tervezővel is, de sokkal több volt az, aki tisztában volt a munkakörére előírt szabályozásokkal és a munka mivoltával.

Előzmény:
fefefe Creative Commons License 2010-08-10 09:38:39 34
én azt gyanítom, hogy ez az intézkedés sem azokat célozza elsősorban, akik többségben vannak, és szófogadó, rendes gyerekek, hanem inkább azokat, akik pl a telek felett húzódó vezeték köré engedték nőni a germersdorfit, aztán anyáztak, amikor a szolgáltató felszólította őket, hogy szedjék elő a fűrészt. vagy akok rá akrják uszítani a melósra a kutyájukat, amikor az karbantartás/javítás miatt be akar menni a telekre.
mivel a pógárok többsége nem ismeri a vonatkozó szabályokat, és úgy gondolja, hogy ami jogszabályt nem ismer, az nem is létezik, egy mindenki számára jól látható, és mindenkit érzékenyen érintő helyre kell nagy piros betűkkel felírni, hogy ugyan a tied a telek, de ha akarunk, bemehetünk, és hozzányúlhatunk a cuccainkhoz. ez a hely meg a tul. lap.

azt én is pofátlanságnak tartom, hogy azt mondják, nincs értékcsökkenés. halalosztoval értek egyet, egyszerű pszichológia.

vajon annak idején kellett a szolgáltatónak bármilyen megállapodást kötnie egy előző tulajjal, vagy csak hasra azt mondta, itt viszem a kanócot, és kuss?
lehet, hogy nekem is bele kell majd ásnom magam (csak az a fránya időhiány...), mert mi is érintettek vagyunk minden bizonnyal: a telek hátsó harmadánál/negyedénél keresztbe elmegy felettünk valami vezeték. oszlopunk ugyan nincs, és annak idején az eon úgy tájékoztatott, hogy "csak a lovardához megy hátra az áram".
zöldfülűként én nem is forszíroztam tovább a dolgot, de ha már annak idején tudott a jogáról (mert tudott, hisz eddig kb évente bekopogtatott valaki, és barátságosan szólt, hogy majd figyeljünk a vezetékre, volt pl. egy _kiszáradt_ barackfa, azt kérték, gallyazzam már le, mielőtt eléri a vezetéket, úgyhogy mosolyogva üzembe helyeztem a láncfűrészt. :-), akkor miért nem hívta fel a figyelmet? vagy miért nem teszi az érintett telkeknél olyankor is, amikor kiadja az elvi hozzájárulást az építkezéshez, vagy a nyilatkozatot a használatbavételihez? vagy amikor tulajdonosváltás miatt még a lábméretemet igazoló hiteles közjegyzői papírt is kérik, akkor is tájékoztathatnának, hogy "ugye tudja?"...
mi a francnak ez az értelmetlen sunnyogás, hiszen neki nincs belőle haszna, és megkímélné magát egy csomó felesleges reklamációtól...
aztán lehet, hogy egyszerűen náluk is csak akkora a kupleráj, mint bármely hivatalban ebben az országban, és szerencsétlen ügyintézők sem tudtak az egészről...

a következő lépés gondolom az lesz, hogy a villanyszolgáltató meg a gázos is a mérőig tartó szakaszra bejegyezteti a saját vezetékjogát. (ide jó lenne smileyt rakni, de nem merek...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!