|
|
|
|
 |
Widking
2010-10-20 11:22:16
|
132
|
Igen, csak a határon sem jut át, a szállítólevélen megtalálható megrendelő pedig megy 10 évre a hűvösre. Titkosszolgálai eszköznek minősül, ahogy a tollba épített kamera és a napszemüvegbe elrejtett mikrofon is. Az eBay tele van ilyen eszközökkel, de nálunk ezeknek még a birtoklása is tilos. Pont nemrégiben lehetett a sajtóban is olvasni, hogy egy fickó rendelt ilyet, mert szórakoztató játékszernek gondolta (mármint a toll kamerát)...
...mikor a rendőrség és/vagy a nemzetvédelmi hivatal ügynökei kopogtattak nála az már kevésbé volt vicces. Bár nem biztos, hogy valóban el is ítélik, de 7-10 évet akarnak rávarrni. Kipróbálhatod ha nem hiszed.
Ontopik téma: A szüleim idős emberek, a kilencvenes évek közepén volt, hogy betörtek hozzájuk, kifigyelték, hogy mely napokon járnak el otthonról a kártya klubba. Bementek és volt 3-4 órájuk tevékenykedni. Mire hazaértek már csak a feldúlt, ripityára szaggatott lakás fogadta őket. Ekkor döntötték el, hogy feltesznek egy vinnyogót, lévén akkoriban még nem volt olyan elterjedt a GSM idehaza, meg többszörösébe került a távfelügyelet, mint ma. Azóta még kétszer próbálkoztak, de mindkét esetben megszólalt a riasztó, a betörők megriadva meg csak gyorsan összekaptak pár dolgot (kabátot, táskát, pótkulcsot az ajtó mellől). Ezt távfelügyelet esetén is ugyanúgy megtehették volna...
Szóval én közel sem írnám le a távfelügyelet nélküli riasztókat. Persze nem olyan "atombiztos", de jóval több mint a semmi. |
|
 |
*ridonli*
2010-10-18 14:22:07
|
130
|
Akkor járj utána, bár már leírtam vagy ebben a topikban, vagy a másik hasonlóban: a távfelügyeleti cégekhez a GSM-átjelző *percenként* küldi a jelét, és ha nem küldi, mert a betörő az ebay-en vett egy blokkolót :) , szóval akkor a szabotásvédelem jelez, és akkor is kimennek.
Húzz új lapot :)
|
|
A hozzászólás:
 |
ncc1701
2010-10-18 13:59:45
|
129
|
| Ebayen pár $ egy gsm zavaró. |
|
Előzmény:
 |
*ridonli*
2010-10-12 12:45:07
|
125
|
Ha távfelügyeletet akarsz, a GSM-egységet hozza a cég (nem emlékszem, hogy ennek lett volna valami letéti díja, de ha mégis, akkor minimális).
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|