Keresés

Részletes keresés

Widking Creative Commons License 2010-10-20 11:22:16 132
Igen, csak a határon sem jut át, a szállítólevélen megtalálható megrendelő pedig megy 10 évre a hűvösre. Titkosszolgálai eszköznek minősül, ahogy a tollba épített kamera és a napszemüvegbe elrejtett mikrofon is. Az eBay tele van ilyen eszközökkel, de nálunk ezeknek még a birtoklása is tilos. Pont nemrégiben lehetett a sajtóban is olvasni, hogy egy fickó rendelt ilyet, mert szórakoztató játékszernek gondolta (mármint a toll kamerát)...

...mikor a rendőrség és/vagy a nemzetvédelmi hivatal ügynökei kopogtattak nála az már kevésbé volt vicces. Bár nem biztos, hogy valóban el is ítélik, de 7-10 évet akarnak rávarrni.
Kipróbálhatod ha nem hiszed.

Ontopik téma:
A szüleim idős emberek, a kilencvenes évek közepén volt, hogy betörtek hozzájuk, kifigyelték, hogy mely napokon járnak el otthonról a kártya klubba. Bementek és volt 3-4 órájuk tevékenykedni. Mire hazaértek már csak a feldúlt, ripityára szaggatott lakás fogadta őket. Ekkor döntötték el, hogy feltesznek egy vinnyogót, lévén akkoriban még nem volt olyan elterjedt a GSM idehaza, meg többszörösébe került a távfelügyelet, mint ma. Azóta még kétszer próbálkoztak, de mindkét esetben megszólalt a riasztó, a betörők megriadva meg csak gyorsan összekaptak pár dolgot (kabátot, táskát, pótkulcsot az ajtó mellől). Ezt távfelügyelet esetén is ugyanúgy megtehették volna...

Szóval én közel sem írnám le a távfelügyelet nélküli riasztókat. Persze nem olyan "atombiztos", de jóval több mint a semmi.
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-18 14:22:07 130
Akkor járj utána, bár már leírtam vagy ebben a topikban, vagy a másik hasonlóban: a távfelügyeleti cégekhez a GSM-átjelző *percenként* küldi a jelét, és ha nem küldi, mert a betörő az ebay-en vett egy blokkolót :) , szóval akkor a szabotásvédelem jelez, és akkor is kimennek.

Húzz új lapot :)

A hozzászólás:
ncc1701 Creative Commons License 2010-10-18 13:59:45 129
Ebayen pár $ egy gsm zavaró.
Előzmény:
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-12 12:45:07 125
Ha távfelügyeletet akarsz, a GSM-egységet hozza a cég (nem emlékszem, hogy ennek lett volna valami letéti díja, de ha mégis, akkor minimális).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!