Keresés

Részletes keresés

*ridonli* Creative Commons License 2010-10-18 14:23:59 131
Szerintem olvass itt vissza, már mindent leírtunk, illetve a figyelmedbe ajánlom még ezt a topikot is :

Riasztó távfelügyelet: van értelme?

Törölt nick Creative Commons License 2010-10-18 11:28:31 127
A biztosítóval csak annyi bajom volt, hogy kábé mindennek a felét fizette ki, miután betörtek. Talán a laptomomon tudtam behozni a sok tízezer forintot, amit máshol lehúzott, mert az informatikához jobban értettem mint ő. Bár ez úgy zajlott, hogy elővett egy tesco-s meg egy auchan-os újságot és próbált találni hasonló konfigurációjú gépeket és ahol eltérés volt (pl gyengébb volt a mi egykori gépünkben a processzor, mint amit ő nézett az újságban, ott levonogatott, amennyit jónak látott) :D Abszurd. Mindezt úgy sikerült kibekkelnem, hogy pár részletnél elhitettem vele, hogy az a mi gépünkben sokkalta jobb volt. Így legalább a gépem árát visszakaptam.
Biztosítókról ennyit!
Inkább valami biztos rendszerre szavazok biztosító helyett!!!
Visszaolvasás alapján ridonli a te embered, aki kifejti majd a véleményét az általad feltett kérdésekre.
A hozzászólás:
Timri88 Creative Commons License 2010-10-18 09:44:14 126
Egyetértek abban, hogy sokszor a biztosító csak a kifogásokat keresi. Nálunk is jártak már betörők..és persze a biztosító nem fizetett...jellemző... tényleg érdemesebb inkább extra védelemmel felszerelni a házat, mint a biztosítónak fizetni, közben meg nem térítik meg a károdat. Ha lejár a hűségnyilatkozatom a biztosítónál tervezem, hogy beköttetek valami riasztórendszert. Nálunk még sosem volt bevezetve ilyen rendszer, ezért is írok ide. Kicsit visszaolvasva a fórumban láttam, hogy volt szó otthonőrzőről, távfelügyeletről, meg valami gsm-es rendszerről. Valaki tudna több infót is ezekről? nem nagyon értek az ilyenekhez, ezért is szeretnék jobban utánajárni, mielőtt fizetnék érte. Melyiket érdemes leginkább alkalmazni? Esetleg egyéb tapasztalatok a működésükkel kapcsolatban?

Előre is köszi!
Előzmény:
i love metric Creative Commons License 2010-10-12 11:30:42 121
Sokan riasztóra nem költenének, én meg biztosításra nem... úgysem fizetnek egy vasat sem, tök mindegy mi történik. Tele vagyok olyan rokonokkal akik biztosítást kötöttek és aztán nem kaptak semmit...

Volt olyan, hogy amiatt nem fizettek, mert a betörés alatt valaki otthon volt. Aki egyébként egy 9 éves kislány, aki elbújt és az anyját hívta fel és csak ezután értesítették a rendőrséget. A biztosító arra hivatkozva utasította el a kifizetést, hogy a rendőrség azonnali értesítését elmulasztották, így nem fizet, mert a lakó hibája volt, hogy nem ért ki idejében a yard...

A betörést megelőzni kell és ha már megtörténik a baj, akkor inkább a rendőrségben bízni, mint a biztosítóban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!