|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Encci
2010-10-16 21:15:08
|
78
|
Szia Igazad van. De már feltettem egy hirdetést (Amit már le is fogok törölni) és azt 135-n látták (kb) és szerintem valaki szólt neki mert áttette egy nagyobb ketrecbe.Nem tudom hogy az én előbbi beszélgetésem hatott ár vagy más szólt neki.De a lényeg hogy már jobb helyen vannak.Igaz még ez se az igazi de az előzőtől sokkal jobb.Mert most kalitkában vannak ahol nem lesz magas a páratartalom és jobban is szellőzik. De azt én se szerettem volna hogy gyorsan elkapkodják.Csak azt hogy szerető családhoz kerüljenek.De remélem ez így is lesz az összes patival. |
|
Előzmény:
 |
petite grenouille
2010-10-11 14:57:31
|
77
|
Szia!
Megrendítő az erőfeszítésed, amit a patikért teszel, ugyanakkor sajnos a többéves tapasztalat szerint nem jó, ha hirtelen elkapkodják őket...tudom, és érzem is, hogy ez rémesen hangzik, szívem szerint én is hazahordanék minden kispatkányt, akit meglátok, de gondolj csak bele, hogy ezek a patik nagy eséllyel betegek (atka, rüh, a lányok nagy eséllyel vemhesek is), így a gazdiknak sem jó üzlet úgymond, hiszen a frissen beszerzett kedvencükkel járhatnak állatorvoshoz, vagy a nyakukba szakad még 10 kispati, amivel aztán nem tudnak mit kezdeni így mennek vissza UGYANAHHOZ a boltoshoz, akiktől anyut mentették... Ráadásul, ha a patikat hamar elviszik, a boltos csak az üzletet fogja látni bennük (hiszen ha szeretné az állatokat, nem így tartaná őket), és legközelebb nem 10, hanem 20 patit "rendel", valószínűleg ugyanakkora helyre... Amit tehetsz, hogy az új állatvédelmi törvényre hivatkozva feljelented a boltot. http://www.herosz.hu/image/downloads/mk10027_ebek.pdf Ezen a linkek keresd ki azt a részt, ami arra vonatkozik, mekkora helyen kell élnie egy rágcsálónak. Erre hivatkozva feljelentheted a boltot, hiszen törvényt sértenek. Arról pedig, hogy pontosan mekkora egy patkány minimális élettere (és mik a tratási feltételei), a www.ratmania.hu oldalon tájékozódhatsz.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|