|
|
|
|
 |
Törölt nick
2010-10-14 19:37:33
|
228
|
| (Alaphelyzetben a 18-55 IS képét látod, majd az egérkurzort kell rávinni a képre, s akkor látható az 55-200 objektív képe.) |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2010-10-14 19:35:11
|
227
|
| Ez a 18-55 minta f/8-on nagyon rossz. (Nekem egyik obim sincs meg ezek közül, de szoktam az enyémeket tesztelni. Két hasonló minőségű obi között ekkora különbség akkor szokott lenni, ha az egyik a) félrefókuszál b) rossz példány. Első lépésben ellenőrizném, hogy pontos-e a fókuszálás. Ha igen, akkor citrom az obi. Egy összevetés itt. |
|
Előzmény:
 |
holloo
2010-09-16 19:25:04
|
226
|
Sziasztok!
Vettem két Canon kitobit használtan (18÷55 IS, 55÷250 IS). Azt vizslattam, hogy a minőségük hogyan viszonyul egymáshoz és általában az én elvárásaimhoz. Itt van két hasonló körülmények között készült kép részlete (100% crop-ok), mint a kettő kb. 55 mm-en készült F8-cal, 50D-vel. Szerintem az 55÷250 képe számottevően szebb. És most jön a kérdésem, amire olyanok válaszát várom, akik szintén ugyanezt a két obit (is) használják, ezért van összehasonlítási alapjuk: ez a minőségi különbség normális, vagy esetleg a 18÷55-ből sikerült kifognom egy átlagnál gyengébb darabot (vagy a másikból egy átlagnál jobbat)?
18÷55:

55÷250:

Azért kérdezem, mert úgy általában a 18÷55-ről jobbakat olvastam, mint a 55÷250-ről. Ha egy gyengébb darabot sikerült kifognom a 18÷55-ből, akkor lecserélném. Sajnos másik nincs a közelemben, hogy azt is kipróbáljam. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|