|
|
|
|
 |
betonacel84
2010-10-08 12:41:54
|
112
|
| Nem gondoltam, hogy egész nap bárki is kukkolja a házad, ettől még nem neked kell a felügyelettel kivonulással foglalkoznod, ez lett volna a lényeg a hozzászólásomban, ha sikerült volna értelmezni. |
|
A hozzászólás:
 |
i love metric
2010-10-08 12:17:37
|
109
|
Látom a fejekben továbbra is némi zavar honol.
A távfelügyeletnél sem úgy megy, hogy ül valaki a monitor előtt és egész nap bámulja a kameráid képét. Egyrészt durván sértené a személyiségi jogaidat, másrészt meg kb 250 monitort kéne egyszerre bámulni...
A rendszer értesít ha egy szenzor behatolás jelez (vagy legalább is aktivitást). Ennél a rendszernél is ez a lényeg, nem bámulod egész nap a kamera képét, hanem értesítést kapsz róla ha valami nem stimmel, ezt követően te megnézheted a kamera képét. Az már más kérdés, hogy bármikor belenézhetsz mikor neked jólesik, de nem kell folyton a képernyőre tapadva bámulni, ezt egy rendes távfelügyeleti cégnél sem így csinálják. Lehetetlen és törvénysértő is lenne. |
|
Előzmény:
 |
betonacel84
2010-10-08 10:32:24
|
108
|
Na hát megmondom őszintén, hogy ezekben a "házi összeállítású kamerarendszer"-ben meg egyáltalán nem, a legkevésbé sem bízom... nem hogy ebben az otthonfigyelőben.. mára neve is nevetséges. Azt meg végképp nem értem, hogy létezhet egy riasztórendszer külön szakosodott felügyelet nélkül???! Ez vicc???
Úgy gondolom, ha valaki rendesen végzi a munkáját napközben nincs arra ideje, hogy azt lesse egy külön monitoron vagy mobilon, hogy mi történik otthon. Nem, hogy még hazarohanni a város másik feléről, ha probléma van!!! Erre vannak a külön erre specializálódott szolgálatok! Lehet, hogy drágább, de akinek van mit megvédenie -már pedig aki riasztót akar, annak van- az rá fog ébredni előbb-utóbb, hogy kifizetődőbb a rövid távon drágábbat (szolgálat havi díja) választani, mint hosszú távon a legdrágább megoldást kivárni (kirabolják az egész házat).... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|