Keresés

Részletes keresés

i love metric Creative Commons License 2010-10-08 12:17:37 109
Látom a fejekben továbbra is némi zavar honol.

A távfelügyeletnél sem úgy megy, hogy ül valaki a monitor előtt és egész nap bámulja a kameráid képét. Egyrészt durván sértené a személyiségi jogaidat, másrészt meg kb 250 monitort kéne egyszerre bámulni...

A rendszer értesít ha egy szenzor behatolás jelez (vagy legalább is aktivitást). Ennél a rendszernél is ez a lényeg, nem bámulod egész nap a kamera képét, hanem értesítést kapsz róla ha valami nem stimmel, ezt követően te megnézheted a kamera képét. Az már más kérdés, hogy bármikor belenézhetsz mikor neked jólesik, de nem kell folyton a képernyőre tapadva bámulni, ezt egy rendes távfelügyeleti cégnél sem így csinálják. Lehetetlen és törvénysértő is lenne.
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-08 12:16:21 110
Ha kicsit visszaolvasnál, mielőtt cikizel, akkor láthatnád, hogy távfelügyeletes, kivonulószolgálatos riasztónk van. A kamerarendszer csak a cukormáz a tortán, ha úgy tetszik.

Sosem állítottam, hogy az a legfontosabb, hogy mozizzuk a potenciális betörőket. Hanem az, hogy a lakás a tulaj távollétében is megfelelően védett legyen, _ÉS_ ezt a védelmet szvsz érdemes látványosan feltüntetni, mert ez a tapasztalataink szerint helyből betörő-riasztó (legalábbis hozzánk már vagy 10 éve meg sem próbáltak betörni, amióta megvan a rendszerünk, míg a szomszédokhoz többször, több helyre is).

A hozzászólás:
betonacel84 Creative Commons License 2010-10-08 10:32:24 108
Na hát megmondom őszintén, hogy ezekben a "házi összeállítású kamerarendszer"-ben meg egyáltalán nem, a legkevésbé sem bízom... nem hogy ebben az otthonfigyelőben.. mára neve is nevetséges. Azt meg végképp nem értem, hogy létezhet egy riasztórendszer külön szakosodott felügyelet nélkül???! Ez vicc???

Úgy gondolom, ha valaki rendesen végzi a munkáját napközben nincs arra ideje, hogy azt lesse egy külön monitoron vagy mobilon, hogy mi történik otthon. Nem, hogy még hazarohanni a város másik feléről, ha probléma van!!! Erre vannak a külön erre specializálódott szolgálatok! Lehet, hogy drágább, de akinek van mit megvédenie -már pedig aki riasztót akar, annak van- az rá fog ébredni előbb-utóbb, hogy kifizetődőbb a rövid távon drágábbat (szolgálat havi díja) választani, mint hosszú távon a legdrágább megoldást kivárni (kirabolják az egész házat)....
Előzmény:
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-06 12:18:26 107
Nekünk nem az Otthonfigyelő van, hanem egy házi összeállítású kamerarendszer. Bármilyen mobilról be lehet jelentkezni a szerverre, és máris látható, hogy mi újság a lakásban. Szerintem a Telekomé is ilyen lehet, mert végül is mindegy, hogy PC-ről vagy mobilról netezik valaki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!