Keresés

Részletes keresés

trancesound Creative Commons License 2010-10-01 16:47:55 87
Ez tetszik.... sajnos ez a szomorú igazság, de ha olyan rendszer van, hogy értesít, ha gond van, akkor már más a helyzet. Megint csak az a kérdés, hogy ki kapja az értesítést...
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-01 15:24:20 84
Ez szentigaz, de ez is kb. olyan, mint az autóvédelem: egyetlen biztonsági rendszer sem teszi lehetetlenné a bűncselekményeket, de minél több az óvintézkedés, annál nagyobb az esélye, hogy a rossz szándékú egy másik célpontot választ, ahol nyugodtabban és könnyebben ténykedhet.

Nyilván vannak olyan kiemelkedően vonzó célpontok, amikért nagyobb kockázatvállalás is megérheti, mert akkora értékűnek ígérkezik a zsákmány, de itt zömmel sima lakások védelmeiről van szó.

Nálunk pl. - sorház - 10 ugyanilyen lakás van ebben az épületben, és mellettünk még 2 hasonló ház, 10, illetve 12 ugyanilyen lakással. Tehát ránézésre 32 egyformán vonzó objektum egy betörő számára, így jó eséllyel nem abba fog bemenni, ahol tudja, hogy megörökítik a ténykedését, és valószínűleg még helyben el is kapják, hanem oda, ahol nyugiban elmolyolhat, mert majd csak órák múlva fedezik fel a hűlt helyét.

A hozzászólás:
kneissl Creative Commons License 2010-10-01 15:06:44 82
Biztonsági területen dolgozó ismerősöm szokta mondani:
A kamera önmagában nem állít meg senkit, csak növeli a símaszk-eladásokat.
Előzmény:
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-01 13:47:35 79
Nagy szerencsémre hozzánk soha nem törtek be, úgyhogy nem tudom, mennyi idő alatt érnének ki az őrök. Kb. 10 éve van távfelügyelt riasztónk, az előző házban is volt, a mostani lakásban is van.

Ahogy lejjebb is írtam, mindenütt jól láthatóan, fluoreszkálós táblákra ki van írva, hogy távfelügyelt riasztó + rögzített kamerakép. Érdekes, csak a szomszédainkhoz szoktak betörni :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!