Keresés

Részletes keresés

kneissl Creative Commons License 2010-10-01 15:06:44 82
Biztonsági területen dolgozó ismerősöm szokta mondani:
A kamera önmagában nem állít meg senkit, csak növeli a símaszk-eladásokat.
i love metric Creative Commons License 2010-10-01 15:02:26 81
Lélektani hadviselés alapja az elrettentés. Az ellenséges haderő (hacsak nem totálisan hülye) nem fog megtámadni egy olyan másik haderőt, melyről tudja, hogy sokszoros létszám és technikai fölénye révén fél pillanat alatt letörli a haditérképről őket.

A betörőkre is igaz ez, ha tudják, hogy a lebukás esélye olyan magas, hogy már több az esély arra, hogy bilincsben viszik el, minthogy ő zsákmányoljon, akkor nem fog bemenni, megy inkább olyan helyre ahol nem számít riasztóra, vagy nem túl komolyra.

Nem is véletlenül adják a távmegfigyelő szolgálatok a matricákat és táblákat. :)
trancesound Creative Commons License 2010-10-01 14:23:45 80
Tény, hogy ez is jó taktika. Ez olyan mint pl más országokban kiraknak az utak mellé táblákat, hogy mérnek és a legtöbb helyen csak fenyítésképp, mégis a legtöbben lelassítanak. Lehet, hogy tényleg inkább azon van a hangsúly, hogy elhitessük a betörőkkel, hogy komoly védelmi rendszer van a házban, miközben lehet, hogy semmi sincs, ez mégis elriasztja őket. Én mondjuk ettől még nem érezném a lakásom biztonságban... nem árt ha tényleg van kamera, riasztó stb...
A hozzászólás:
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-01 13:47:35 79
Nagy szerencsémre hozzánk soha nem törtek be, úgyhogy nem tudom, mennyi idő alatt érnének ki az őrök. Kb. 10 éve van távfelügyelt riasztónk, az előző házban is volt, a mostani lakásban is van.

Ahogy lejjebb is írtam, mindenütt jól láthatóan, fluoreszkálós táblákra ki van írva, hogy távfelügyelt riasztó + rögzített kamerakép. Érdekes, csak a szomszédainkhoz szoktak betörni :)

Előzmény:
trancesound Creative Commons License 2010-10-01 13:25:04 77
Neked van már tapasztalatod távfelügyelettel kapcsolatban???
Mennyire gyorsan érnek ki?
Mit csinálnak ha kimennek és ott vannak a betörők?
Én nem vagyok otthon a témában, de én is meg szeretném előzni a bajt, mint inkább utólag, betörés után szívni a fogam, hogy miért nem költöttem rá időben??
Ezért érdeklődöm...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!