Keresés

Részletes keresés

trancesound Creative Commons License 2010-10-01 13:25:04 77
Neked van már tapasztalatod távfelügyelettel kapcsolatban???
Mennyire gyorsan érnek ki?
Mit csinálnak ha kimennek és ott vannak a betörők?
Én nem vagyok otthon a témában, de én is meg szeretném előzni a bajt, mint inkább utólag, betörés után szívni a fogam, hogy miért nem költöttem rá időben??
Ezért érdeklődöm...
i love metric Creative Commons License 2010-10-01 12:50:58 76
Igen, ez való igaz, ha már megvolt a riasztó rendszer beruházása akkor az a 4-5 ezer forintos (vagy kicsit több) havidíj, már bőven emészthető, cserébe a magas fokú védelemért. Bár itt is képbe jön az, hogy a legtöbb szolgálat a kiszállásokért díjat számít fel, tehát egy téves riasztás vagy egy véletlenül bekapcsolva felejtett riasztó sok bosszúságot tud okozni.

Van egy ismerősöm, akinek le kellett szerelnie a mozgásérzékelőket, mert a macska szabadon mászkálhatott a lakásban és előfordult (érzékenység finomhangolása után is), hogy beindította a riasztót a rohangálásával. Cserébe az összes nyílászáró kapott egy-egy szenzort, plusz egy hangérzékelő is van, mely a betörő üveg csörömpölésére van kalibrálva...

...üvegpoharat nem érdemes leejteni! :D
A hozzászólás:
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-01 12:20:49 75
Ez nem vagy-vagy! Nincs távfelügyelet riasztórendszer nélkül. Másképpen a távfelügyelet miként értesülne arról, hogy mennie kell?

Riasztórendszer persze lehetséges távfelügyelet nélkül is, de azért annak a hatékonysága kérdéses (= vannak-e állandó jelleggel készséges és kellőképpen határozott fellépésű szomszédok a közelben).

De ha már a riasztó beruházása megvolt, akkor az a havi +4-5 ezer Ft a távfelügyeletért (és a nyugalomért) nem igazán húzós összeg szerintem.

Előzmény:
terkepp Creative Commons License 2010-10-01 12:18:01 74
Riasztó vagy távfelügyelet? Lassan nem tudom már eldönteni melyik lenne a legjobb megoldás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!