|
|
|
|
 |
trancesound
2010-10-01 13:25:04
|
77
|
Neked van már tapasztalatod távfelügyelettel kapcsolatban??? Mennyire gyorsan érnek ki? Mit csinálnak ha kimennek és ott vannak a betörők? Én nem vagyok otthon a témában, de én is meg szeretném előzni a bajt, mint inkább utólag, betörés után szívni a fogam, hogy miért nem költöttem rá időben?? Ezért érdeklődöm... |
|
 |
i love metric
2010-10-01 12:50:58
|
76
|
Igen, ez való igaz, ha már megvolt a riasztó rendszer beruházása akkor az a 4-5 ezer forintos (vagy kicsit több) havidíj, már bőven emészthető, cserébe a magas fokú védelemért. Bár itt is képbe jön az, hogy a legtöbb szolgálat a kiszállásokért díjat számít fel, tehát egy téves riasztás vagy egy véletlenül bekapcsolva felejtett riasztó sok bosszúságot tud okozni.
Van egy ismerősöm, akinek le kellett szerelnie a mozgásérzékelőket, mert a macska szabadon mászkálhatott a lakásban és előfordult (érzékenység finomhangolása után is), hogy beindította a riasztót a rohangálásával. Cserébe az összes nyílászáró kapott egy-egy szenzort, plusz egy hangérzékelő is van, mely a betörő üveg csörömpölésére van kalibrálva...
...üvegpoharat nem érdemes leejteni! :D |
|
A hozzászólás:
 |
*ridonli*
2010-10-01 12:20:49
|
75
|
Ez nem vagy-vagy! Nincs távfelügyelet riasztórendszer nélkül. Másképpen a távfelügyelet miként értesülne arról, hogy mennie kell?
Riasztórendszer persze lehetséges távfelügyelet nélkül is, de azért annak a hatékonysága kérdéses (= vannak-e állandó jelleggel készséges és kellőképpen határozott fellépésű szomszédok a közelben).
De ha már a riasztó beruházása megvolt, akkor az a havi +4-5 ezer Ft a távfelügyeletért (és a nyugalomért) nem igazán húzós összeg szerintem.
|
|
Előzmény:
 |
terkepp
2010-10-01 12:18:01
|
74
|
| Riasztó vagy távfelügyelet? Lassan nem tudom már eldönteni melyik lenne a legjobb megoldás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|