Keresés

Részletes keresés

liliana01 Creative Commons License 2010-10-02 18:35:37 88
A távfelügyelet telefonos összeköttetéssel megy?
Vonalas vagy mobil?
A vonalasat a vezeték elvágásával ki tudja iktatni a rossz ember. Ilyenkor a távfelügyeletnél szabotázst jelez ?

Ha jól tudom a telefonos távfelügyeletek gépi programmal naponta előírt sűrüséggel telefonvonalon át ellenőrzik a rendszer hibátlan működését.

Havi 4-5 ezer Ft-ba nyilván nem fér bele ezeknek a kontroll hívásoknak a díja. Mi a tapasztalat, mennyire dobja meg a telefonszámlát?
i love metric Creative Commons License 2010-10-01 11:25:38 72
Ez függ a védelem szintjétől is, a szomszédban van egy családi ház, melynek az emeletén egy fotóstúdió üzemel. Azt a házat úgy védték be, hogy az összes földszinti nyílásszáróra némariasztó került, belül mozgásérzékelők vannak és a két bejáratot, valamint a helységek közti mozgástereket bekamerázták (összesen három kamera került fel). Plusz ugye kell egy felvevő állomás amiben rögzülnek a kameraképek. Oké, hogy havidíjban kijön ez 8-10 ezer Ft-ra, ami valóban nem olyan vészes, de a riasztórendszereknek is volt áruk, méghozzá több mint kétszáz-háromszáz ezer forint volt aminek a törlesztőrészlete (kamatostul, mindenestül) növeli a havonta befizetendő összeget és jó két évig ez megintcsak megdobja egy tízessel a költségeket.

Persze nem kötelező ilyen szintű védelem, de akinél nagyobb értékű dolgok is vannak (nem feltétlenül fotóstúdió, de egy LCD TV sem két forint, plusz jó esetben már a gyereknek is külön számítógépe, laptopja van), annak érdemes hasonló rendszert kiépítenie... csak ezek drágák és a legtöbb ember még az olcsót sem engedheti meg magának, miközben fűtési szezonban még egy LCD TV árára sem futná... még hitelből sem...

Az oké, hogy a ház építésének a költségében benne volt a riasztó is, de akinek nem (teszem azt húsz éve, vagy még régebben épült a háza), annak ez plusz kiadás amit a fizuból kell kigazdálkodni és hidd el sokan vannak akiknek nem jut pluszban ilyenekre.

A havi 5 ezer Ft teljesen korrekt... ha tényleg csak ennyi lenne és nem kellene külön a riasztórendszer kiépítéséért is fizetni. (Én ezt mint kispolgár írom, aki történetesen pont ilyen anyagi helyzetben van, nekem csak az olcsó hangriasztók jutnak... vettem 6 darabot 4 ezer Ft-ért, beletettem az elemeket, feltettem a nyílászárókra és ha bekapcsolt állapotban kinyílnak akkor kb olyan hangot adnak, mint egy tűz vagy szénmonoxid riasztó.
A hozzászólás:
*ridonli* Creative Commons License 2010-10-01 10:59:33 69
Havi több tízezer??? Dehogyis. Havonta 5 ezer Ft a kivonulószolgálatos, GSM-átjelzős távfelügyelet díja. A riasztórendszer ára, kiépítése mondjuk egy IKEA-kanapé ára, vagy egy LCD-tévéé, vagy egy laptopé. Kinek mi a fontos persze, de akinek a nyugalom, annak megéri.

Előzmény:
i love metric Creative Commons License 2010-10-01 10:24:12 68
Nekem is az a véleményem, hogy hiába reméljük a rendőrségi szigorodást vagy, hogy végre érdemben tenni tudjanak a vagyon elleni bűncselekmények ellen. Van rendőrtiszt ismerősöm, a világért sem szeretném őket bántani, hogy magatehetetlen tunya dolgozók... egész egyszerűen nem jut elég erőforrásuk arra, hogy elrettentő erővel felléphessenek, ráadásul az is biztos, hogy nem fognak tudni előállítani senkit, mert ezek a bűnözők sokszor szervezetten művelik a betöréseket.

Épp ezért a siránkozás helyett magunknak is tennünk kell a családunk és az értékeink biztonsága érdekében. Én mikor az utcán sétálok akkor sem veszek már fel karórát, mert a nyolcadik kerület szívében van az egyetemem, tudom, hogy fényes nappal is megállítanak, hogy elkérjék (kétszer megtörtént), de ez nem működik egy lakás esetén, nem tudok kevesebb dolgot tárolni benne, hogy ne legyen vonzó célpont, mert amíg nem mennek be addig nem tudják ők sem, hogy mit találnak majd.

Sajnos az is tény, hogy a betörések zömmel a paneldzsungelekben és a kevésbé tehetős emberek által lakott külvárosi negyedekben történnek... mert a betörő sem fog a rózsadombra menni, mert lehet, hogy egy betöréssel öt másik 'nyóckeres betörés értékét elviheti, ezek a házak valamelyik vagyonvédelmi szervezet által vannak biztosítva...

...valóban elrettentő erővel bír, de ezeknek sokszor olyan magas a havidíja, hogy olcsóbb alternatíva után kell nézni. Vannak pár ezer forintért megvásárolható nyílásszáró hangriasztók, melyeknek csak jó erős vinnyogó hangja van amíg az ajtó, vagy az ablak nyitott állapotban van, ez már lélektanilag is úgy hat a betörőre, hogy ha az vinnyogni kezd, akkor könnyen meggondolhatja magát, de ha csak kicsit is járatos a riasztórendszerekben, akkor tudja, hogy amint becsukja maga mögött az ajtót, ablakot a riasztás abbamarad. De még ez is több, mint a semmi, akinek nincs pénze havi több tízezer forintos díjba kerülő riasztó rendszerre és vagyonvédelmi szolgáltatásra, azoknak ilyen olcsó alternatívák után kell nézniük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!