|
|
 |
Axióma
2010-10-01 11:01:10
|
71
|
Havi <4e-re jon ki (evesben fizetjuk), nem pedig tobbtizezer. Persze a beszereles nem volt ingyen, de hat az az epitkezesnel adodott mint tetel, nem extra.
|
|
 |
*ridonli*
2010-10-01 10:59:33
|
69
|
Havi több tízezer??? Dehogyis. Havonta 5 ezer Ft a kivonulószolgálatos, GSM-átjelzős távfelügyelet díja. A riasztórendszer ára, kiépítése mondjuk egy IKEA-kanapé ára, vagy egy LCD-tévéé, vagy egy laptopé. Kinek mi a fontos persze, de akinek a nyugalom, annak megéri.
|
|
A hozzászólás:
 |
i love metric
2010-10-01 10:24:12
|
68
|
Nekem is az a véleményem, hogy hiába reméljük a rendőrségi szigorodást vagy, hogy végre érdemben tenni tudjanak a vagyon elleni bűncselekmények ellen. Van rendőrtiszt ismerősöm, a világért sem szeretném őket bántani, hogy magatehetetlen tunya dolgozók... egész egyszerűen nem jut elég erőforrásuk arra, hogy elrettentő erővel felléphessenek, ráadásul az is biztos, hogy nem fognak tudni előállítani senkit, mert ezek a bűnözők sokszor szervezetten művelik a betöréseket.
Épp ezért a siránkozás helyett magunknak is tennünk kell a családunk és az értékeink biztonsága érdekében. Én mikor az utcán sétálok akkor sem veszek már fel karórát, mert a nyolcadik kerület szívében van az egyetemem, tudom, hogy fényes nappal is megállítanak, hogy elkérjék (kétszer megtörtént), de ez nem működik egy lakás esetén, nem tudok kevesebb dolgot tárolni benne, hogy ne legyen vonzó célpont, mert amíg nem mennek be addig nem tudják ők sem, hogy mit találnak majd.
Sajnos az is tény, hogy a betörések zömmel a paneldzsungelekben és a kevésbé tehetős emberek által lakott külvárosi negyedekben történnek... mert a betörő sem fog a rózsadombra menni, mert lehet, hogy egy betöréssel öt másik 'nyóckeres betörés értékét elviheti, ezek a házak valamelyik vagyonvédelmi szervezet által vannak biztosítva...
...valóban elrettentő erővel bír, de ezeknek sokszor olyan magas a havidíja, hogy olcsóbb alternatíva után kell nézni. Vannak pár ezer forintért megvásárolható nyílásszáró hangriasztók, melyeknek csak jó erős vinnyogó hangja van amíg az ajtó, vagy az ablak nyitott állapotban van, ez már lélektanilag is úgy hat a betörőre, hogy ha az vinnyogni kezd, akkor könnyen meggondolhatja magát, de ha csak kicsit is járatos a riasztórendszerekben, akkor tudja, hogy amint becsukja maga mögött az ajtót, ablakot a riasztás abbamarad. De még ez is több, mint a semmi, akinek nincs pénze havi több tízezer forintos díjba kerülő riasztó rendszerre és vagyonvédelmi szolgáltatásra, azoknak ilyen olcsó alternatívák után kell nézniük. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|