Keresés

Részletes keresés

Wartburg311 Creative Commons License 2010-09-29 12:56:46 59
Egy kis tapasztalat:

Szomszédban volt riasztó de bementek. Kifigyelték mikor nincsennek otthon (szomszédokat is valószínűleg) és éjjel bementek. A baj csak az volt, hogy a riasztó szirénája elérhető magasságban volt, leverték , majd vízbe dobták, így nem vinnyogott csak feltehetően pár másodpercig. (kivonuló rendőr szerint bevett gyakorlat). Szóval szirénát NEM elérhető helyre kell rakni, bazi erős csavarokkal.
Az, hogy a szirénára reagál-e valaki az az utcaközösségen múlik. Nálunk most épp olyan, a helyzet, hogy ha megszólal, akkor megnézzük, hogy mizu arrafelé. (volt pl rá, vakriasztás formájában)
Nálam eleve van GSM-es átjelzés, tehát ha valami van akkor egyből látom. + Van kamerarendszer is amit el tudok érni a neten keresztül és meg tudom nézni mi folyik ott, bár szerintem inkább az ilyen rendszereknek elrettentő erejűnek kell lenniük, hogy ne menjenek be. (betörő is a kisebb ellenállás irányába halad és megy aszomszédba vagy a másik utcába)
Szerintem jó ötlet az is, hogy teleragasztgatod a látványos helyeket matricákkal, hogy a rendszer be van kötve valamelyik kivonuló szolgálathoz. Ezt már szerintem nem fogják megkockáztatni... (kivévéve, ha nem tutira mennek, de ez már más kategória)

Legutolsósorban pedig elveimmel fogok ellentmondeni és azt mondom, hogy kell kötni egy normális biztosítást, így ha visznek valamit, akkor veszel helyette újat.



Szabolcs
A hozzászólás:
Breadi Creative Commons License 2010-09-29 12:39:18 58
gondolj bele ott egy rejtettkamera,de mindhiába..mert gondolom ha valaki betörni megy,akkor azért huz vmi olyat a fejére ami lehetetlenné tenné a felismerésedet...szoval vmilyen riaszto,de inkább valamilyen riasztórendzserre lenne szükség,ami nem csak simán berreg és aztán kész...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!