Keresés

Részletes keresés

hastetheday Creative Commons License 2010-09-29 09:52:23 53
Hát kössz, azt hittem a 2 zár meg az erős ajtó bőven elég, nekem ennyire futotta a "biztonságtechnika". Most már tudom, hogy minimum egy riasztó is kellene, mert akkor legalább felkeltek volna a szomszédok, vagy kijött volna a rendőség vagy akármi.
Utólag könnyű okosnak lenni, most már hiába rágódok rajta. Remélem többet nem lesz ilyen, de addig is felkészülök rá, hogy hárítsam...
A hozzászólás:
ZillionPro Creative Commons License 2010-09-27 14:18:18 52
Én erre csak annyit tudok, hogy csak saját magadnak köszönheted ezt a helyzetet. Szerintem teljesen mindegy, hogy hol lakik az ember a városban vagy vidéken akkor is sose szabad se a pénzt se az energiát spórolni akkor amikor a ház védelme a kérdés. Sok olyan ember van akinek egy egész élet munkája van a házában és ilyenkor nagy veszteség ha jönnek a betörők. Én pont ezért mindent megteszek, hogy megfelelő és napra kész legyen a lakásom biztonsága.
Előzmény:
hastetheday Creative Commons License 2010-09-27 11:32:29 50
Hasznos ez a topik, de inkább preventív jelleggel kellett volna olvasnom, nem utólag. :(
Történt ugyanis, hogy a múlt héten betörtek a lakásomba (VI. kerület, szal nem egy VIII.) és elvitték a 24"-os led kijelzős monitoromat, meg az asztali számítógépemet. (A monitor a laptopomhoz volt, és hál'Istennek, hogy hazamentem szüleimhez hétvégére, mert a laptopomat vittem magammal.)
Elmondhatatlanul ideges voltam mikor vasárnap este észrevettem a dolgot, főleg azért is mert már bottal üthetjük a nyomukat az elkövetőknek.
Úgy vélem, hogy azzal hogy az ajtót megerősítem, meg tudom akadályozni a betörést, de ha már egyszer bementek akkor már úgyis mindegy. Valami olyasmi védelmi rendszert kellene kialakítani, hogy egy esetleges nyomozást tudjak vele segíteni, pl kamera. Lehet hogy össze vissza beszélek, de soha többet nem akarok ilyet átélni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!