Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2010-09-19 16:37:17 198
Igen, 200mm fölött bónusz, ajándék. (Ajándék lónak...). Egyedi példánya válogatja, mit teljesít az objektív a hosszú végén. Én tudtam ott is használni, nagyon szépen. Igaz, főleg portréhoz - ha volt elég hely hozzá - és ott nem vész, ha kicsit lágy, ugyanakkor 300mm f/5.6 eléggé szépen mosta a hátteret. A mechanika: az első eset (IS bedöglött) kellemetlen volt: tulajdonképpen nem az én kezemben ment tönkre. Eladtam a még garanciális obit, és a vevőnél fújt ki a szerkezet. Garanciában javították. A végállás kapcsoló pedig a kollégámnál ment tönkre (az egyszerűbb érthetőség kedvéért nem részleteztem: kinél, mikor). Ő viszont ingyen megjavította magának - képzettsége műszerész. Így mindkét eset megoldódott veszteség nélkül. Szerencse forgandó, mindenesetre a mostani 70-200mm f/4 L IS objektívom aligha fog tönkremenni, mert ennek viszont hihetetlenül professzionális a megépítése. És az optikai tulajdonságai szintén.
Előzmény:
ötfelezős Creative Commons License 2010-09-19 15:44:17 197

Na, egy érdemi hozzászólás.

 

Hát, akkor nekem szerencsém volt, vagy neked nem, mert én eléggé gyűrök egyet, és semmi baja.

Cserébe én nem tartom sokra 200 fölött. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!