|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2010-09-19 12:35:58
|
196
|
| Az (200mm f/2.8 L) nagyon jó objektív. Gyönyörű a képe, minden szempontból. A háttér mosása, a bokeh-ja egészen rendkívüli. (Talán csak a 135 f/2 L jobb nála e szempontból.) Ha nem hiányzik alóla a zoom tartomány, akkor kiváló választás, szeretni fogod. Valóban eléggé eltérő árakon kapható, jellemző ára azt hiszem újonnan 260-270 ezer Ft körül mozog. Persze, mert ha a Forint nagyot romlik, akkor az obi ára felugrik 300000-re. Az ár nem akkor ugrik fel, amikor a Forint, hanem később - mert a kereskedők a beszerzéskori árat érvényesítik, és a beszerzés többnyire hónapokkal megelőzi az eladást. Használtan elég kellemes áron lehet hozzájutni, és nem is nagyon ritkán. Úgy kb. 160-180000 Ft-ért szokták árulni. Minthogy strapabíró - szemben a topiktéma 70-300 IS-sel - nem valószínű, hogy a használt példány hibás, vagy hamar meg fog hibásodni. |
|
Előzmény:
 |
MeanBoy
2009-02-01 09:58:00
|
182
|
Na, megborult minden... Kezdek nagyon erősen e felé húzni: Canon 200/F2.8 USM EF-L II Ha esetleg bárkinek van róla tapasztalata, ne habozzon megírni! Nem nehéz, nem feltünő, állítólag élességben ver majdnem mindent és iszonyat gyors az AF. Csak egyet nem értek, miért kerül egyik helyen majdnem 300E-be, máshol meg 'csak' 200E. Én vagyok béna, és ezek nem is ugyanazok? De csak nem...
http://tripont.hu/hu/products/foto/objektivek/fix_gyujtotavolsagu_objektivek/canon_ef_200mm_f2_8l_ii_usm_set
http://www.edigital.hu/Teleobjektiv/Canon_200/F2.8_USM_EF-L_II_objektiv-p18036.html?page=1
http://plaza.velvet.hu/product/digitalis-fenykepezes/fenykepezogep-kiegeszitok/canon-200mm-f-2-8-l-ii-usm-objektiv.html
http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=11844&fromcat=108
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|