Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
barhelg Creative Commons License 2010-09-16 12:27:39 5229
Szerintem ha eddig nem húzódott vissza jobban a bőr, akkor nem nagyon fog jobban sajnos. Nagyon rugalmas ugyan a bőr, de azért nem a végtelenségig, és lehet, hogy a diéta sem kedvezett ennek annyira, főleg, ha az hirtelen fogyást okozott.

Én sem tartom igazán jó ötletnek a plasztikai műtétet, de nem tudom mit lehetne utólag tenni. Talán visszahízni a bőrbe.. :S

Ilyen esetekben talán az önelfogadás segíthet, annak realizálása, hogy kihordtál két szép gyereket. Sajnos van, hogy ez az ára. Két szülés után szerintem senki nem lesz olyan, mint azelőtt volt. A sztárok is, mint tudjuk, meghozzák a maguk áldozatait, pl császármetszés az utolsó hónap előtt (kockáztatva a baba egészségét), hogy ne nyúljon annyit a bőr, vagy plasztika.. :S
Előzmény:
lizX Creative Commons License 2010-07-01 14:47:08 5217
Sziasztok!

Tiszta ciki, de már elkeseredésemben inkább megkérdezem, hátha tud valaki megoldást.

Röviden: 29 éves vagyok, túl vagyok két szülésen (2 év 9 hós, valamint 10 hónaposak a gyerekeim), és már nem szoptatok. A szülések után igyekeztem visszanyerni korábbi alakomat, rengeteg kitartással, sok-sok tornával (ha tehetem naponta), valamint diétával (elsősorban salik, de azért figyelek a változatosságra), több-kevesebb sikerrel. Most úgy-ahogy súlyban közel a terhességek előttit tartom, de az összkép nem tökéletes... :S Pedig a sok torna miatt talán még kicsit izmosodtam is, de van két (vagy inkább három) problémám.

Az egyik, hogy a hasam nem akar visszamenni. Az még talán a kisebbik gond, hogy egy "kis" zsírpárna van még a bőröm alatt :P (gondolom ez előbb-utóbb lefogyasztható), de a bőröm nagyon megnyúlt (elég nagy hasam volt), így az lényegében lóg rajtam, különösen, ha olyan testtartásban vagyok (pl. négykézláb szó szerint lóg :( ). A dokim, aki operált (mindkétszer császárral szültem) azt mondta kb. egy hónapja, hogy ez esélyes hogy nem fog magától visszahúzódni, de én azért még reménykedek. Vagy ne tegyem, ez már tényleg így marad? :S Ha esetleg tehetek ellene, akkor mit?
Ezt a gondomat tovább súlyosbítja, hogy a rectus (hasizmom) hosszában tejesen ketté vált, és hiába hasizmozok, nem is akar összenőni. És persze ez is látszik, különösen, ha befeszítem (mondjuk egy mozdulatnál). Erre esetleg tud valaki speciális gyakorlatot?
A fenti két problémára egyébként szintén a dokim azt mondta, hogy csak esztétikai problémák, és hogy plasztikáztatni lehetne, ha tornával nem múlik el. Nos, ha nem muszáj, azért nem feküdnék kés alá, főleg súlyos sokszázezrekért, de tény, hogy csúnya. :(

A másik jellegű gondom a mellem. Hát eddig sem voltam eleresztve ilyen témában (illetve épp a terhességek alatt ez a problémám átmenetileg rendeződött), de mióta nem szoptatok, valami borzasztóan nézek ki. :( Valószínűleg a diétától, de még az a kevés is jórészt "elfogyott" belőlem, ráadásul ott is ráncos a bőröm, és (az a kevés is) lóg. :( Erre létezik bármiféle megoldás, vagy ez már csak ilyen, hogy vagy nagy marad a popsim, vagy nem marad mellem...? :((

Tudom vannak nagyobb problémák is az életben, de a kinézetem annyira elkeserít, hogy már-már a plasztikai műtét(ek)-en is gondolkodom, többek között "mellesleg". Egyébként nem szeretném, több okból sem, úgyhogy ha tudtok valami megoldást, bármit, akkor szívesen veszem a tapasztalataitokat!

Köszi!
További szép napot!
(rem, megfeleő topikba írtam...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!