|
|
|
|
 |
NS68
2010-08-30 20:24:23
|
235
|
Én is hozok be télre kis koikat egy 120l-es akváriumba. A fodros vizikalászt és a széles levelü valiznériát nem eszik meg. UV-t nem használok csak szüröm erősen, rengeteget szarnak. Ez a képet már többször feltettem kedvenc halamról. Most már kint telel kb 30cm. |
|
 |
Szanki
2010-08-30 18:33:04
|
234
|
;-)))) Én próbáltam 1-2 télen az akváriumi tartást, hogy legyen miben gyönyörködni télen is. A telepítést 3-4 cm -es aranyhalak, meg koik jelentették, 50 cm magas falú 180 literes növényes akváriumba. Hát ne tudd meg, nagyon vártam a tavaszt. A növényeket rövidesen kitúrták, a kaja és ürülék miatt szükség volt a folyamatos UVC használatára. Tavaszra a koik 10 cm fölött voltak az aranyhalak is jelentősen gyarapodtak. 8 aranyhal 12 koi volt a telepített állomány. Volt egy másik akksi kb 30 kis koival, időszakos UVC használattal, azok a tél közepén 2 nap alatt távoztak az élők sorából. Elég rizikós az ilyen tartás, ezért kidobtam az akváriumokat, szobatavat készítettem. 250 literes, algaevők, koik , osztottfarkú aranyhalak vannak benne. Intenzív kétkamrás UVC -s szűrőt csináltam hozzá. Kíváncsi vagyok a téli működésre, jelentős méretnövekedést tapasztalok a halaknál. Remélem túlélik, mert válogatott jószágokat hoztam be!
|
|
A hozzászólás:
 |
yxc432
2010-08-30 18:05:32
|
233
|
Jó estét!
Télire úgy tűnik, nem tudom megúszni az aranyhal tartást, pár tisztázó tanácsot szívesen vennék. Az egyik a tipikus vitatéma, mennyi halat mekkora akváriumba, és mennyi növény kell neki. Ivadékot, vagy kis halakat keresnék, állítólag, ha abban nő fel, nem nő nagyra. A növényekről is ellentmondásos híreket hallottam, eszik vagy nem eszik a halak? Végül azt a tanácsot kaptam, hogy alacsony akvárium legyen, mert a halak csak 15-20 cm-es vizet kedvelik, viszont hetente intenzíven cserélni kell a vizet. Hát, ezek erősen különböznek a tavi tartástól, de hátha... ;) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|