|
|
|
|
 |
Scholl4
2010-09-17 20:26:15
|
131
|
| Az egészséges, kifejlett macskát valóban nem öli meg a nyest, de a kismacskát és kölyök macskát bizony kinyírja. Sok helyen panaszkodtak már nyestes helyeken hogy a kiscica egyszerűen eltűnt. De találtunk már nyestes padláson kinyúvasztott és felcipelt süldő macskát is. |
|
A hozzászólás:
 |
77-37
2010-08-30 10:04:10
|
129
|
Sziasztok! Az egészséges, életerős macskát a nyest elkerüli (de még a róka is meggondolja, hogy kikezdjen vele!), mivel a macska legalább kétszer nehezebb a nyestnél, a fogai ugyanolyan élesek, a karma viszont a macskának sokkal élesebb. Nálunk 30 éve van macska és nyest is , de eddig még egy macskát sem ölt meg a nyest. Igaz, ezek nem szobacicák. Jelenleg egy kóbor kandur jár hozzánk, aki jobban fél tőlünk, mint a nyest (utóbbi múltkor 1 méterre nézett velem farkasszemet), mégis az este kiadott táplálékot mindig a macska eszi meg. A nyest egyszer rúgott labdába, amikor a megmaradt lecsót adtuk ki, és a macska nem tartott rá igényt. Olvastam valahol, hogy ahol a nyest megjelenik, onnan a macska eltűnik. Ez hülyeség!!! Nem igazán létezik olyan hely, ahol ne lenne nyest (már Bp. belvárosában is van), mégis mindenhol van macska is. A róka és a borz is elfoglalják egymás kotorékait, de nem úgy, hogy kinyírják egymást, hanem az egyik elpusztul, üressé válik a kotorék, a másik meg beköltözik. A macskák általában ott érzik jól magukat, ahol szeretik, etetik őket. A nyestnek nem kell, hogy szeressék, neki elég a búvóhely. Az igényeik határozzák meg a létszámukat egy adott helyen |
|
Előzmény:
 |
f.ginger
2009-06-03 01:17:20
|
62
|
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy igaz-e, hogy a nyest megöli a macskát is? Mert hallottam többektől, hogy a macskát is elkapja és kiszívja a vérét. Ez elég horrorisztikus... de a minap a barátnőméknél voltunk este és a kertben kergette a macskát. Seprűvel el alartuk kergetni, de többször el kellett lökni a partvissal, mert nekünk jött. Nem adott ki semmilyen hangot. Viszont a házba is be akart menni. Elöször azt hittük, hgy valakitől egy házilag tartott görény ami elszökött valakitől. Egysóval a kérdésem, hgy kell-e félteni tölük a macskát?
Előre is köszi, ha valaki tud válaszolni.
Ginger |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|