|
|
|
|
 |
#Falcon#
2010-08-19 10:03:12
|
117
|
Az előző hozzászólásomban felsorolt gyártók mindegyike jó minőséget gyárt, még a Botamentet is ide sorolhatom, az előbbi felsorolásból kimaradt. A lista nem teljes, vannak még jó minőségű márkák a felsoroltakon kívül is. A márkán belüli pontos típusért pedig bátrán kérd a területi képviselők segítségét, ez a dolguk. Még egy fontos dolog, kültérben a lapot és az aljzatot egyaránt be kell kenni ragasztóval, nem elég csak az aljzatot mint beltérben! Sok sikert a munkához! |
|
A hozzászólás:
 |
M63FUN
2010-08-17 22:29:16
|
116
|
| köszi a tippet de akkor inkább úgy kérdezném (figyelembe véve az általad ajánlott 5-6 mm-es fugaközt) hogy melyik gyártó az ami nem csak egy név hanem az anyag is olyan jó mint ahogy a marketing állítja (tehát mondjuk azt mondod hogy az x a legjobb vegyem azt, de ha drágálom akkor y is igen jó. egyébként nem fogom drágálni :-)) mivel kicsi a felület nem hiszem hogy hanyatt fogok esni az áraktól (én kb nm-ként 700-1200ft-ra számolom csak a fugát, hja és sógorom burkol de ő csak hobbysta nem nagyon lesz véleménye) |
|
Előzmény:
 |
#Falcon#
2010-08-17 22:00:12
|
115
|
Mindenképpen valamilyen rugalmas, flexibilis és víztaszító fugát válassz. A 3-4mm vastagság kevés lesz kültérre, legalább 5-6 mm legyen a fuga, de én 6-8 mm-ben godolkodnék, a kinti hőmérséklet ingadozás miatt fellépő hőtágulás miatt. Márkákban Mapei, Schonox, Sopro, LB Knauf stb., egyeztess a burkolóddal is, mert némelyikük nagyon háklis az alapanyagokra és a munka sem megy úgy neki ha nem a megszokott anyagokkal dolgozik. Ha már behatároltad a környéken elérhető márkákat, érdemes felhívni a cégek területi képviselőit, ők javasolnak pontos típust, illetve tanácsot is adnak, legtöbbjük nagyon segítőkész. A gyártók oldalán találsz elérhetőségeket. A falcsatlakozásoknál szilikonnal érdemes tömíteni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|