|
|
|
|
 |
M63FUN
2010-08-17 22:29:16
|
116
|
| köszi a tippet de akkor inkább úgy kérdezném (figyelembe véve az általad ajánlott 5-6 mm-es fugaközt) hogy melyik gyártó az ami nem csak egy név hanem az anyag is olyan jó mint ahogy a marketing állítja (tehát mondjuk azt mondod hogy az x a legjobb vegyem azt, de ha drágálom akkor y is igen jó. egyébként nem fogom drágálni :-)) mivel kicsi a felület nem hiszem hogy hanyatt fogok esni az áraktól (én kb nm-ként 700-1200ft-ra számolom csak a fugát, hja és sógorom burkol de ő csak hobbysta nem nagyon lesz véleménye) |
|
A hozzászólás:
 |
#Falcon#
2010-08-17 22:00:12
|
115
|
Mindenképpen valamilyen rugalmas, flexibilis és víztaszító fugát válassz. A 3-4mm vastagság kevés lesz kültérre, legalább 5-6 mm legyen a fuga, de én 6-8 mm-ben godolkodnék, a kinti hőmérséklet ingadozás miatt fellépő hőtágulás miatt. Márkákban Mapei, Schonox, Sopro, LB Knauf stb., egyeztess a burkolóddal is, mert némelyikük nagyon háklis az alapanyagokra és a munka sem megy úgy neki ha nem a megszokott anyagokkal dolgozik. Ha már behatároltad a környéken elérhető márkákat, érdemes felhívni a cégek területi képviselőit, ők javasolnak pontos típust, illetve tanácsot is adnak, legtöbbjük nagyon segítőkész. A gyártók oldalán találsz elérhetőségeket. A falcsatlakozásoknál szilikonnal érdemes tömíteni. |
|
Előzmény:
 |
M63FUN
2010-08-16 20:50:47
|
114
|
jó estét az uraknak!
tanácsot kérnék: teraszburkolás körvonalazódik 10 nm szabadban. fagyálló 33centis lappal flexragasztóval. az aljzat 2 komponensű vízszigetelővel bevonva (a terasz alatt laknak, ez egy társasház). a kérdés hogy milyen márkájú fugát válasszak. süti a nap a teraszt, esik rá az eső és ugye a hó sem kíméli. 3-4 mm-es fugára gondolok. milyen márka ami jól bírja a strapát az időjárást stb. mivel kis terület gondolom nagyon nagy extra árak nem lesznek így minden 5let jöhet!
előre is ksözönöm! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|