|
|
|
|
 |
kőmű
2010-08-10 17:00:49
|
211
|
| Hát persze vannak növény evő halak pl.compo,amúr.De azok nem csak az algát fogják csipegetni,hanem a növényeidet is.Az aranyhalak,shobuk,koik is eszik az algát.Főleg az ivadékok. |
|
 |
Szanki
2010-08-10 13:57:17
|
208
|
Alga ellen jó a növény
     |
|
A hozzászólás:
 |
Beubabu
2010-08-10 12:22:02
|
207
|
SZia Kőmű!
Köszi a választ, legfejjebb majd felrakom őket ide, ha túl sokan lesznek... Hehe, én leszek a haldíler :-)))
Jaj jut eszembe, van olyan halfaj ami eszi az algát a kavicsokról? Olyasmire gondolok ami akváriumhoz is van, de az ha jól tudom nem bírja a telet. Vagy valamilyen csiga esetleg?
Csíborok már laknak a tóban, de egyelőre még a sódert mossuk napok óta, mert csak nagyon agyagosat tudtunk hozni és most apránként tisztogatjuk... remélem hét végére végzünk, mert rohadtul fárasztó meló után még kavicsot mosogatni :-) Viszont találtam a sóderben egy megkövesedett rönk darabot - kb. 20 cm-es darab, meg csomó kagylólenyomatos követ. Persze ezek majd a házban landolnak a polcon és nem a tóban. |
|
Előzmény:
 |
kőmű
2010-08-10 11:21:49
|
205
|
Nem azért nem válaszoltunk,mert nem akartunk,sajna ezen a topicon alig van forgalom.Másikon talán gyorsabban kaptál volna választ.Amikor ide írogattuk,jött pár kedves emberke, és kioktatott bennünket.Azóta sincsenek ők sehol.Nem láttuk a tavirózsákat sem. Valószínű,hogy azért 10 aranyhalból nem lesz mindjárt 170-en.De ha jól érzik magukat,akkor képesek egy évben többször is ívni.A túlszaporulatot el lehet ajándékozni,cserélni kezdő és haladó tavasoknak.Hihetetlenül fognak majd örülni neki. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|