|
|
A hozzászólás:
 |
cseik
2010-08-10 10:07:56
|
35
|
A saját mérőidig felesleges, mert amikor aláírtad a szolgáltatói szerződést, akkor abban benne volt, hogy be kell engedni őket.
A többiben meg nagyon igazad van... |
|
Előzmény:
 |
fefefe
2010-08-10 09:38:39
|
34
|
én azt gyanítom, hogy ez az intézkedés sem azokat célozza elsősorban, akik többségben vannak, és szófogadó, rendes gyerekek, hanem inkább azokat, akik pl a telek felett húzódó vezeték köré engedték nőni a germersdorfit, aztán anyáztak, amikor a szolgáltató felszólította őket, hogy szedjék elő a fűrészt. vagy akok rá akrják uszítani a melósra a kutyájukat, amikor az karbantartás/javítás miatt be akar menni a telekre. mivel a pógárok többsége nem ismeri a vonatkozó szabályokat, és úgy gondolja, hogy ami jogszabályt nem ismer, az nem is létezik, egy mindenki számára jól látható, és mindenkit érzékenyen érintő helyre kell nagy piros betűkkel felírni, hogy ugyan a tied a telek, de ha akarunk, bemehetünk, és hozzányúlhatunk a cuccainkhoz. ez a hely meg a tul. lap.
azt én is pofátlanságnak tartom, hogy azt mondják, nincs értékcsökkenés. halalosztoval értek egyet, egyszerű pszichológia.
vajon annak idején kellett a szolgáltatónak bármilyen megállapodást kötnie egy előző tulajjal, vagy csak hasra azt mondta, itt viszem a kanócot, és kuss? lehet, hogy nekem is bele kell majd ásnom magam (csak az a fránya időhiány...), mert mi is érintettek vagyunk minden bizonnyal: a telek hátsó harmadánál/negyedénél keresztbe elmegy felettünk valami vezeték. oszlopunk ugyan nincs, és annak idején az eon úgy tájékoztatott, hogy "csak a lovardához megy hátra az áram". zöldfülűként én nem is forszíroztam tovább a dolgot, de ha már annak idején tudott a jogáról (mert tudott, hisz eddig kb évente bekopogtatott valaki, és barátságosan szólt, hogy majd figyeljünk a vezetékre, volt pl. egy _kiszáradt_ barackfa, azt kérték, gallyazzam már le, mielőtt eléri a vezetéket, úgyhogy mosolyogva üzembe helyeztem a láncfűrészt. :-), akkor miért nem hívta fel a figyelmet? vagy miért nem teszi az érintett telkeknél olyankor is, amikor kiadja az elvi hozzájárulást az építkezéshez, vagy a nyilatkozatot a használatbavételihez? vagy amikor tulajdonosváltás miatt még a lábméretemet igazoló hiteles közjegyzői papírt is kérik, akkor is tájékoztathatnának, hogy "ugye tudja?"... mi a francnak ez az értelmetlen sunnyogás, hiszen neki nincs belőle haszna, és megkímélné magát egy csomó felesleges reklamációtól... aztán lehet, hogy egyszerűen náluk is csak akkora a kupleráj, mint bármely hivatalban ebben az országban, és szerencsétlen ügyintézők sem tudtak az egészről...
a következő lépés gondolom az lesz, hogy a villanyszolgáltató meg a gázos is a mérőig tartó szakaszra bejegyezteti a saját vezetékjogát. (ide jó lenne smileyt rakni, de nem merek...) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|