Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
cseik Creative Commons License 2010-08-09 22:06:54 33
Menjetek el helyi szolgáltatóhoz előzetes elvi egyeztetésre. Ha rá lehet őket bírni arra, hogy a biztonsági sáv kihagyását beleírják, akkor már nyertetek is néhány métert.
Előzmény:
Sznhép Creative Commons License 2010-08-09 16:51:10 32
Ez jó :). Nekünk meg vezetékünk van (22kV), és ráadásul pont az 5 méteres sávon, bár pontosan nem tudjuk lemérni. Ettől kellene - ha jól értelmeztem a jogszabályt -  még 2,5 m biztonsági sávot hagyni. A vezetékjog viszont még nincs bejegyezve, és a helyi építési hatóság ragaszkodik ahhoz, hogy 5 méterre a telekhatártól kezdjük az építkezést. Hiába mondjuk, hogy az szerintünk a biztonsági sáv, mégis ragaszkodnak az 5 méternél kezdéshez, mi pedig nem akarunk a vezeték közelében lakni, a telek is több mint 50 méteres. Elfér arrébb is a ház. Ha egyszer leszakad és a házra potyog a vezeték, akkor mehetek reklamálni hozzájuk, hogy a szabály az szabály még mindig? Szomszédunk sincs még, akihez igazodni kellene, de ha lesz is, neki méginkább a háza fölött megy majd el a vezeték, ha ragaszkodnak ehhez az 5 méterhez. Ráadásul szemben az összes ház a telek hátuljára épült. Szó ami szó, csak azt akartam kihozni, hogy nekünk meg de jó lenne egy bejegyzett vezetékjog...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!