|
|
 |
lacam83
2010-07-25 12:14:26
|
227
|
Szia,
Nincs félreértés.....tudom hogy a drágább, tipusosabb cicó tenyésztés szempontjából jobb, de nekünk megfelel a fajta jellemzőit magán kevésbé viselő macsek is....kedvencnek! :)
Amúgy egyetértek veled! |
|
 |
hmhmhm30
2010-07-25 12:07:32
|
225
|
Misi! (Napóleon)
Az előbb el is felejtettem: az intelligenciád tényleg extra!
Bár már rég megadtam az iwiw-en az infókat a cicához...
Al Capone: bingo! :o)
(Bonaperte nekem is jobban tetszett, úgyhogy mégiscsak tisztelsz, hisz azt feltételezted, hogy tudok választani! :o) |
|
 |
hmhmhm30
2010-07-25 11:46:44
|
223
|
Majd valahogy túlélem, hogy nem tisztelsz.
A többivel teljesen egyetértek. Nincs vita! |
|
A hozzászólás:
 |
Schumacher Mihály
2010-07-25 11:25:53
|
222
|
Először is: jó reggelt, én is felébredtem, sokáig voltam ma hajnalban ébren (nem a fórum miatt)! Lássuk sorban: válasz a 216-os bejegyzésre: - miért kellett az álnév, ha már itt Lacizunk? - Dante nem Dante néven ír, hanem Dante’s Paradise néven, - vagy Dante nevéről is lehullott a lepel: Dante (’s Paradise) Alighieri? - Evita szép! (Eva Peron); - Napoleon (Bonaparte). Te biztos szereted a viccet csak nem érted, én még midig Bonaparte-ről beszélek. Al Capone is aranyos (hihetetlen, hogy csak adócsalásért tudták elkapni). - Te, a prímszámok legnagyobb közös osztója, azért ezt a feladatot kaptad, mert ez a legEGYSZERŰbb. Nulla sosem leszel, mert az se nem pozitív, se nem negatív természetes szám. Tovább csak úgy általában: ha már közös bennünk, hogy a Maine Coon-ok rajongói vagyunk, kutya (macska) kötelessége a tenyésztőnek a macska szeretetet egy pont után külön választani a tenyészet (azaz a fajta) érdekében. Ha tetszik, ha nem van jó macska és van nem jó macska. Ki lehet forgatni, érzelmi viharokat kavarni, de az populizmus. Nem arról van szó, hogy az a macska a rajongás és szeretet szempontjából kevésbé értékes. Minek külföldre menni, ha 10000 ft-ért ugyan olyan szerethető macskát lehet venni, bár lehet, hogy kevésbé felel meg a fajta jellemzőknek? hmhmhm30, te a külföldi macskákat jobban szereted mint a hazaiakat? Ugye-ugye nem erről van szó! Te is szép állományt szeretnél. Te is tudod, hogy az „olcsóbb” macska kevésbé felel meg a fajta jellemzőknek és ha ezek a macskák hódítanak teret háttérbe szorítják a típusos állományt, a magyarországi állomány átlaga erősen lesüllyed, beszűkülnek a vérvonali variációk stb. Frissíteni kell és ez nem kevés anyagi ráfordítást igényel! Még egyszer: az olcsóbb macska nem azt jelenti, hogy kevésbé szerethető, a gazdi szívének kevésbé értékes! (Laca; Judy ne értsd félre) A tenyészet nem csak az, ha már a x.-ik generációs saját macskádat mutatod fel. Senki sem ott kezdte. A tenyészet ott kezdődik (szerintem), hogy elkötelezem magam a fajta mellett, és pénzt, energiát nem kímélve összegyűjtök egy szerintem jó állományt. Nem jobban szerethető, hanem tenyésztés szempontjából JÓ állományt. Szóval DP és Emy is tenyésztő. Ha tetszik, ha nem. Kezdők, de tenyésztők. Nem is akármilyen, hanem kitűnő állománnyal. Irigykedni lehet. Tényfeltárni, oknyomozni is! Ezt is ki kell ám írni a tények közé, nem csak rossz színben feltűntetni a másikakat, meg forradalmakat generálni. Tisztelet? Az kölcsönös dolog. Én nem tisztellek ezek után téged…
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|