|
|
 |
lacam83
2010-07-24 00:29:34
|
180
|
Szia,
Azt remélem elhiszed, hogy sem a párom, sem én nem akartuk személyeskedő kommentekkel tele bombázni a fórumot.
Nemtudom, Te mit csináltál volna a helyemben. Ide jöttem, reményekkel tele s csak azt kapom, hogy felejtsem el, és hogy aki nem tud x összeget fizetni egy macskáért, annak nem való...nehogymár a pénz mondja meg, hogy mennyire szeretek egy macsekot.
Szégyeljem magam azért, mert kiálltam magam mellett s nem hagytam, mert visszaírtam az engem (és az olcsó, de nem díjnyertes, viszont annál szerethetőbb macsekot) becsmérlő kommentekre?
A stílusomon lehet hogy hagy némi kivánni valót maga után...de ez csak azért, mert én is napok óta csak annyit látok, hogy a párom, a macskám és én vagyok itt a közellenség, pedig pusztán csak jóhiszemű érdeklődőként érkeztünk.
Köszönöm szépen a jókívánságaidat, a macsekokat imádjuk s szerintem ők is hasonlóképp vannak velünk :) Jobb ennél már nem lehet egy macsek-ember kapcsolat :)
Jó éjszakát! |
|
A hozzászólás:
 |
Kat07
2010-07-23 22:38:55
|
172
|
Szép estét mindenkinek!
Meggii a szívemböl szólt, és bár nagyon nem akartam beleszólni, végül mégis úgy döntöttem, hogy leírom a véleményemet, mert mégiscsak ez az ilyen topicok lényege. És szólok: OFF lesz, mert nem keresek cicót. Ez talán azért fontos, mert nem lehet majd elfogultsággal vádolni. :)
Nem vagyok cicás ember, de állatbarát és -tartó vagyok. Valamint a 21. században élö, felnött, jól nevelt ember is vagyok.
Napok óta figyelem az itt folyó háborút, valahogy úgy, mint amikor valami jó kis szappanoperát vár a rajongója. Elöször megdöbbentem.
Kïvülállóként nyilván objektívabb voltam, és földhöz vert az az indulat, ami itt láttam. Aztán elkeseredtem. (A hangnemen, a stíluson, a személyeskedésen, azon, hogy senki nem vette észre, mennyire parttalan a vita, azon, hogy mennyire primitív párbeszéd lett az egészböl. Vonatkozik ez mindenkire, aki részt vett benne.) Az elkeseredés után aztán jött egy kis "élvezet" is: szabályosan jól szórakoztam azon, ahogy csak ismételgettétek önmagatokat és a saját mondanivalótokat. De most, a végére megint csak a keserüség maradt: tényleg ilyen emberek tartanak ma állatot Magyarországon...
Ha nagymamás szeretnék lenni (de nem leszek, mert ahhoz még fiatal vagyok, söt, Veletek kb. egyidös), akkor azt mondanám: szégyelljétek magatokat! De nem mondom...
Ehelyett kívánok mindannyiótoknak nagyon boldog, cicákkal teli, boldog életet! Találja meg mindenki, amire vágyik maine coonnal vagy anélkül, fülbojttal, vagy anélkül, de mindenképpen ilyen undorító, ekeserítö, primitív és alpári beszélgetések nélkül.
Üdv
Ui: bocs a zavarásért... |
|
Előzmény:
 |
Meggii
2010-07-23 22:11:36
|
171
|
Üdvözlök minden kedves fórumozót!
Elszörnyedve olvasom ezt a parázs vitát ami itt kialakult. No nem a téma súlyossága miatt, hanem az alpári hangnem miatt amit egyes emberek megengednek maguknak. Én úgy gondolom, hogy minden embernek lehet véleménye, ilyen vagy olyan és nem szégyen az ha valaki a saját meggyőződése mellett kiáll mindenáron. De az itt olvasottak már túlmennek minden határon. Nem értem, hogy abban az esetben ha valaki látja hogy nem sikerül meggyőznie a vitapartnerét valamiről akkor miért nem zárja le röviden a beszélgetést. Miért kell személyeskedni és a másik embert kioktatni és minősíthetetlen jelzőkkel illetni. Márpedig ebből a vitából ami itt kialakult szerintem úgysem lesz megtalálva a közös hang. Az ha valaki a másik macskáját minősíti és szidja az őt is minősíti. Számomra ez kicsit olyan mintha a gyermekemről mondaná nekem valaki, hogy csúnya. Ennél nagyobb illetlenség nincs a világon hiszen mindenkinek a magáé legszebb és még akkor is imádni fogja ha az az állat nem nyert x mennyiségű kupát hanem "csak" egy kevésbé "típusos" macska.
Valóban a maine coon egy csodálatos fajta cica (csak úgy mint minden fajtiszta vagy keverék vagy házi cica is). Meggyőződésem, hogy az itt írogató emberek mindegyike imádja a cicáit. Ha valaki meglát egy maine coon-t általában szerelembe esik vele. Így volt ez velem is nekem is van. Kedvencnek vettem sok-sok ezer forintért. A véleményem az, hogy ezeknek az állatoknak a reális ára kedvencként 80.000,- és 100.000,- ft körül mozog. Ez az ár tükrözné szerintem a tenyésztő munkáját és a ráfordítását. Sajnos azonban ma már egyre olcsóbban hirdetik meg még a tenyésztők is az eladandó cicáikat. Túlkínálat és gazdasági válság van. Egy tenyésztő sem szeretné a a kiscica a nyakán maradna. Az mégsem járja, hogy egy alomból mondjuk két cica rajta maradjon. Persze megtarthatja kedvencnek de az ember nem macskagyűjtő, hanem tenyésztő és valószínű, hogy inkább eladja olcsóbban minthogy sehogy sem.
Nem értem miért kell elítélni azt aki 5.000,- ft-ért vesz macskát. Valószínű, hogy aki ennyiért vásárol maine coon cicát az tisztában van ennek a kockázataival. Valószínű, hogy az aki olcsón akar beszerezni fajtiszta cicát az nem tenyészteni és kiállításra hordani akarja csak szeretni. Nem mindenki engedheti meg magának hogy öt-hatszámjegyű összeget adjon ki egy macskáért. Ha valakinek tenyésztői ambíciói vannak az biztosan nem az 5.000,- ft-os hirdetéseket fogja nézegetni sőt még csak nem is az expressz.hu-ról fog macskát venni. Miért kell azt állítani, hogy aki mondjuk 50.000,- ft-ért vette a maine coon cicáját az selejt macskát vett. Nem hiszem, hogy a cicák "típusossága" csak pénz kérdése lenne. Van olyan ismerősöm aki az itt hozzászólók által szaporítónak letitulált illetőtől vett cicát és fajtagyőztes cica lett belőle kiállításon és nem csak abból az egyből hanem onnan származó cicák közül még jó párból. Az árával nem egyenesen arányos a cica minősége. Még egy kiváló tenyésztőnél is előfordulhat, hogy egy alomban nem a fajtastandardnak megfelelő cica születik. Nekem senki ne beszélje be, hogy attól, hogy tenyésztő az illető már csak kifogástalan macskái születnek. Azt sem hiszem,hogy valaki attól lesz jó tenyésztő és szerető gazdi ha egy tálból eszik a macskáival. Egy macskának úgy mint ahogyan egy kutyának is sőt még egy gyereknek is meg kell, hogy legyenek a maga korlátai. A gyerekemnek sem engedem meg, hogy a macska tányérjából egyék hiszen nem kis állatot akarok nevelni belőle úgy mint ahogyan a macskákat sem lehet emberként nevelni mert ő akkor is macska ha kést és villát adok a mancsába.
Szóval további jó csatározást kívánok az itt hozzászólóknak. Én és még sokan akik olvassuk sajnos megvan a véleményünk de egyben elkeserítő, hogy egyik macskás topikon sincs ekkora gyűlölet mint a maine coon topikjain. Nem értem, hogy miért is van ez így de az biztos, hogy aki ilyen cicát akar venni és tapasztalatlanul ide keveredik, gondolván, hogy segítséget kap és ehelyett fröcsögő gyűlölettel teli sorokat olvas az fejvesztve menekül innen és százszor átgondolja, hogy kitől vesz cicát és hogy vesz e egyeltalán...
u.i.: csak megjegyezném, hogy az után miért nem nyomozgat senki, hogy egy-egy tenyésztőnek titulált illető miért tartja embertelen körülmények között a macskáit? Mert van ilyen is ám még ha nem is veszünk róla tudomást. Nem véletlen, hogy külföldről csak ritkán adnak cicát Magyarországra. Ezen még nem gondolkozott el senki??? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|