Ajjaj, mekkora parázs vitát szítottam itten, hö.
A dühöngö, bizonyára pesti fajtanemesítő kollégáknak üzenem, hogy fajtagyőztes cicáim vannak, azoktól születtek kiscicáim, már elkelt jó pár, a rosszindulatú hozzászólások ellenére. Ők biztos nem olvassák ezt a fórumot. Manapság, sajnos, hiába is szeretnék a fajtavédők, nincs mindenkinek 100E Forintja egy ilyen állatra. Én megnézem, kinek adok el, megbízom benük, és ők is bennem. Volt olyan leendő gazdim, aki, miután megnézte a vivákat, azonnal kifizette, és megvárja, míg annyi idős lesz, hogy elviheti. Cserébe annyit kért csak, hogy küldjek néha képet róla. Naponta küldök neki friss képeket.
Amúgy törzskönyv nélküli cicákat nem lehet tenyészteni, sem a kölykeiket jó pénzért árulni! Az én gazdijaim ivartalanítani szeretnék őket, de ha egyik-másik mégsem, és más fajta cicától lesznek kölykök, az már nem maine coon, akkor miért is romlana a fajta maga? Én ez után az alom után ivartalanítom a nőstényt. Egy almot akartam. Rám tartozim, mennyiért árulom, és kinek adom el.
Ha törzskönyveztettem volna őket, akkor lett volna meg a lehetősége annak, hogy a fajta maga "romlásnak indul". ennyi irígy, budapesti tini hozzászólását még nem olvastam egyszerre.
És igen, lehet találni fajtatiszta cicát olcsón, vagy szinte ingyen. Ez van, kedveseim. Sok sikert, hogy mindezt megemésszétek. |