|
|
|
|
 |
Janosz
2010-07-13 10:00:31
|
124
|
| Talán bejött a lámpa, ugyanis a szélvédőn csak egy pár lábnyomot találtam. :) Ma lemosom, és kíváncsi leszek a ma éjszakára. |
|
 |
Janosz
2010-07-13 08:07:04
|
123
|
Köszi! :) A lámpát beállítottam, hál istennek a teraszról pont "odaér" a mozgásérzékelő. Éjjel nézegettem néha, de nem volt semmi mozgás abban a két percben. Bár kérdés, hogy élvezni fogják a fényt, és egy idő után megszokják, avagy elmenekülnek. Illetve egyedül, vagy többen vannak-e. El kéne kapni egyet, csak nincs élvefogó ketrecem. |
|
A hozzászólás:
 |
Picardia
2010-07-12 21:59:10
|
122
|
Szia! Tegyél fel egy mozgásérzékelős lámpát az autókra állítva, elképzelhető, hogy megijednek a sötétségben hirtelen felgyulladó fénytől, és futnak, amerre látnak.:-) Esetleg takard le a kocsit, vagy (úgyis kellemes az idő éjjel) ülj ki egy hintaágyba, és figyelj. Ezek a leghumánusabb megoldások, és nem kerül egy vagyonba sem.:-) |
|
Előzmény:
 |
Janosz
2010-07-12 09:16:34
|
121
|
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Egyre gyakrabban járkálják össze a kocsimat a kertben idegen lények. Most már odáig merészkedtek, hogy csúszkálnak rajta, és állandóan leszarják. Ürülékük mindig egyforma, apró kis magok vannak benne. Szerintem nem macska, hanem nyest. Lehetséges? :) Melyik módszer lenne a legjobb ellenük? Kutyát sajnos nem tudok még beszerezni. 1. Ultrahangos kültéri riasztó (esetleg napelemes van ilyenből?) 2. Élvefogó ketrec, és egyesével kihordani őket lakatlan területre? Esetleg visszatalálnak? 3. Egyéb más tanácsotok lenne-e, illetve hogy tudnék meggyőződni biztosra, hogy ki törölgeti a lábát a kocsijainkba? (éjjellátó biztonsági kamera nem kivitelezhető :))
Szeretném őket máshova költöztetni, mert nem kéne elrágniuk a kocsiban akármit, illetve hidegben nem szeretnénk osztozni velük a házon, hisz úgy vélem nem fizetnének semmit. :)
Köszi előre is! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|