Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010-07-21 17:02:56 4062
A kutyatenyésztő többnyire nem kutyabarát.
Aki ma szaporítja az ebeket, amikor annyi a kidobott és annyi a kutya és olyan kevés a jó gazdi, az nem kutyaszerető.
Pláne, ha lövöldözi az ebeket.
Azt hiszed, ettől többet tudsz majd eladni?

A Bibliában azért engedik ölni az állatot, hogy egyen az ember.
A vadász meg hobbiból öl, nem a betevőért.
Illetve a nagy haszonért, amit a vadászat hoz.
sanyooo Creative Commons License 2010-07-21 16:29:42 4059
"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
/Apcsel 10:13)
A hozzászólás:
Áky1001 Creative Commons License 2010-07-09 00:17:44 4058
Bocsáss meg de ha idézel a Bibliából jobb ha nagyjából tisztában vagy vele.
A "Ne ölj" az emberekre vonatkozik. Amugy a teremtéskor Ádámnak/az embernek/ adta az uralmat az állatokon.
Vadőr vagyok és én sem tettem volna másként a vadász helyében.
Én figyelmeztetni szoktam a gazdákat 1x,2x de utána nem tudok mást tenni.
Valójában a gazdát kellene felelősségre vonni ami Mo.-n még nem megoldott.
Magam is kutyatenyésztő vagyok és ne gondold hogy örömmel lövöm le a kutyákat.
Előzmény:
P.Y.T. Creative Commons License 2010-05-27 12:57:37 4053

Azért mert a legősibb tevékenység, még nem biztos, hogy helyes cselekedet. A Tíz Parancsolatban is benne van: "Ne ölj!" Ez értendő minden egyes élőlényre, aki él.

De felesleges ezen tovább vitáznunk, mert sosem fogunk közös nevezőre jutni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!