Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010-08-16 21:13:59 70
Szia! Főzz neki gabona féléket (kukoricát, kölest, búzát) Főzd puhára és törd szét. Ezt a pépet add neki fecskendővel. Néha egész kukoricát is letolhatsz a torkán, semmi baja nem lesz tőle. Hogy önállóan megtanuljon enni, tegyél elé egy kis tálba magokat és a kezeddel csipkedd fel és ejtsd le, néha mutasd meg neki a kezedből. Ő is fogja csipkedni. Egy idő után rájön hogy kell csinálni és a kisebb magvakkal fogja kezdeni (köles, búza).
Bébi tápszert is adhatsz neki, vagy áztatott babapiskótát, ezeket fecskendőből tudod adni neki.
katica0821 Creative Commons License 2010-08-03 14:43:56 67

Sziasztok!

 

Két hete van egy kis galambunk, szó szerint az égből pottyant a kertbe, mivel fészek nincs a közelben. Eleinte Mamám etette, de már magától is eszik, iszik. Csak nem tudjuk, hogyan tovább. A fején levő pihés tollát elhullatta, azóta kopasz a feje, nyaka. Ez normális? Mennyi idő után lesz tolla, ha lesz egyáltalán? A másik gond, hogy egyáltalán nem akar repülni, de ha kicsit rásegítünk, akkor szépen földet ér, használja a szárnyait, csak magától nem jut eszébe. Lehet, hogy még túl fiatal? A szakavatottaktól kérdezném, hogy vajon el tud-e repülni majd, vagy keressünk neki jobb helyet (sajnos nálunk állandóan figyelni kell, mert a kutyák és macskák fantáziáját nagyon izgatja, így viszont nincs igazi szabadsága.)

Amúgy kukorica és búzadarát eszik, meg a vizébe teszünk vitamint is.

 

Előre is köszönöm:

 

Katica

A hozzászólás:
nimfa45 Creative Commons License 2010-07-07 16:02:36 66
Sziasztok!
Találtam egy galambfiókát kiesve a fészkéből és hazahoztam, mert az út szélén max egy autó "segített" volna rajta.
Nem tudom, szerintem 3-4 hetes lehet, tollai már vannak a farktolla körül még pihés.
Magától nem tud enni, én pedig nem tudom mit kell neki adni, így 2 napja fecskendővel etetem, pár ml tejjel.
Valaki esetleg tudna segíteni mi a teendő ilyenkor?

Üdv.:Egy madárbarát

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!