Keresés

Részletes keresés

spiroa Creative Commons License 2010-07-05 22:01:48 4072
nállam is voltak hasonlló jelenségek , vallahol azt olvastam hogy ezek holt pixelek
de inkább a porra saccolok én is ..de ... mindig máshol van és ez a furcsa ...a por vándorol :)
SZEGECS Creative Commons License 2010-07-05 11:53:09 4070
Valószínűleg poros a ccd.
A gép szétszedésének csak akkor állj neki, ha van gyakorlatod elektronikai cuccok szerelésében. A link a szétszedéshez itt van pár hozzászólással lentebb.
Denszesszel nem állnék neki, helyette gyógyszertári alkohol + deszt. víz 1:10-es oldatával próbálkoznék.
De lehet, hogy egy sima, puha ecset is elég.
A hozzászólás:
Schnitt Creative Commons License 2010-07-05 10:24:51 4069
Sziasztok!
Most találtam erre a jó kis fórumra, és rögtön egy kérdést is feltennék:
Van egy S7000 a háztartásban, és az utóbbi időben azt vettük észre az elkészült képeken, hogy a homogén részein a képnek (pl ég) fix helyen van egy kis folt, mintha egy vízcsepp lenne az objektíven, de a frontlencse tiszta.
Minden képnél ugyanott van, tehát tutira valami kosz, de nem kívül.
Ezt ki lehetne valahogy pucolni?
Valószínűleg valahol az érzékelőlapkán, vagy a belső lencsetagokan van.
Érdemes javíttatni, vagy többre jön ki, mint a gép értéke?
Házilag meg lehet csinálni, vagy műszeres beállítás kell összeszerelés után?
Egyáltalán mivel lehet belül tisztítani? Denaturált szesz, vagy valami spéci cucc?

Schnitt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!