Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2010-07-01 21:14:52 308
En sem akartalak cukkolni,csak te is tudhatod,hogy keményfábol készult fabriketet
kiskereskedelemben sehol sem találsz 36 ezerért.Ezért utaltam rá,hogy gazdaságilag
ráfizetés a fabriket. Elég szomoru,hogy a veszélyes huladékbol(furészpor)gyártott
fabriket ára kétszerese a tuzifa árának.

Fordítva kellene ,hogy legyen,de sajnos a fabrikettgyártás is éhes ,azonnal
meggazdagodni vágyo beteg emberek kezébe kerul,és nem normális emberek
kezébe. Ezért van az,hogy nem képes eltejedni és kiszorítani a tuzifát.

A beteg agyú megveszi a furészport tonnánként 2500 forintért,és a kész
terméket 15 X áron értékesíti. En az ilyeneknek betiltanám a hulladékhasznosítást.

A fabrikett gyártás ezen oknál fogva becsodol.

Ugyhogy lassan szokj hozzá a tuzifával valo futés gondolatához.

Mellesleg az érdekelne,hogy hol lehet keményfafurészporbol készult
fabriketet 36 000 forint/T áron beszerezni.
A hozzászólás:
OAndorka Creative Commons License 2010-07-01 20:19:18 307
Ha időd engedi , nézd meg ezen az oldalon a 279 sz. hozzászólásomat.
Hidd el, nem az ujjamból szoptam, de én mérnökember vagyok ( nem faipari ), azaz a számok embere. Láthatod, hogy a fűtőérték nem függ a fafajtól, csak a nedvességtartalomtól ( tömegre vetítve ). Többre megy az ember, ha vesz 1,5 kg fenyőfát, mintha vesz 1 kg tölgyfát ua. áron, mert az enerdia több. A számok makacs dolgok.. A számításodból imaradt a jelenérték, ami azt jelenti, hogy amit most kifizetek 1000Ft-ért, az 2 év múlva min. 1200-at ér ( ha a lóvé a bankban lenne,vagy forogna ).
A tüzifádat pedig nyugodtan fujogasd, mert másképp nem szárad le 15%alá 2 éven belül, másképp pedig ráb..........ás, mindenesetre nézd meg a táblázatokat.
Én nem akarlak ám cseszegetni.
50-ért a brikett ráb............szás. 36-ért szerintem jó bolt.
Üdv:
OAndorka
Előzmény:
Leslie07 Creative Commons License 2010-07-01 15:44:55 306
A számításodnál a tuzifa maximált 24 OOO-25 OOO Forintos árát vetted alapul,
míg a fabriketnél a minimális 36 OOO forint/t árat.

Igy nem lehet tisztességes osszehasonlítást tenni.

Ha 1 m3 száraz tuzifa 800 kg akkor ha normális 20 000 ft áron vásárolod,
akkor 1000 kg száraz tuzifát 24 000 fortntért vezsel.

De ha még a 25 000 forintos legmagasabb árat veszem alapul,
800 kg tuzifa esetén,akkor is 1000 Kg száraz tuzifa 30000 forintba kerul.

Azaz a száraz tuzifa tonnánkénti legmagasabb árr is alatta van 6000 forintal
a fabriket tonnánkénti legalacsonyabb árának.

Arra azért kiváncsi lennék,hogy hol veszel te Magyaroszágon 36 000 forintért
1000 kilogram keményhabriketet kereskedonél.

Mert ugye nem mindegy,ha a gyártelepi árrol beszélunk,vagy a kiskereskedelemben
általános árrol.

Azt meg végképp nem magyaráztad el,hogy miért kéne két évig dolgoznom
a tuzifa szárításával. Nem hinném,hogy nekem kellene fujni a szárításhoz a
levegot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!