Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2010-07-01 20:19:18 307
Ha időd engedi , nézd meg ezen az oldalon a 279 sz. hozzászólásomat.
Hidd el, nem az ujjamból szoptam, de én mérnökember vagyok ( nem faipari ), azaz a számok embere. Láthatod, hogy a fűtőérték nem függ a fafajtól, csak a nedvességtartalomtól ( tömegre vetítve ). Többre megy az ember, ha vesz 1,5 kg fenyőfát, mintha vesz 1 kg tölgyfát ua. áron, mert az enerdia több. A számok makacs dolgok.. A számításodból imaradt a jelenérték, ami azt jelenti, hogy amit most kifizetek 1000Ft-ért, az 2 év múlva min. 1200-at ér ( ha a lóvé a bankban lenne,vagy forogna ).
A tüzifádat pedig nyugodtan fujogasd, mert másképp nem szárad le 15%alá 2 éven belül, másképp pedig ráb..........ás, mindenesetre nézd meg a táblázatokat.
Én nem akarlak ám cseszegetni.
50-ért a brikett ráb............szás. 36-ért szerintem jó bolt.
Üdv:
OAndorka
A hozzászólás:
Leslie07 Creative Commons License 2010-07-01 15:44:55 306
A számításodnál a tuzifa maximált 24 OOO-25 OOO Forintos árát vetted alapul,
míg a fabriketnél a minimális 36 OOO forint/t árat.

Igy nem lehet tisztességes osszehasonlítást tenni.

Ha 1 m3 száraz tuzifa 800 kg akkor ha normális 20 000 ft áron vásárolod,
akkor 1000 kg száraz tuzifát 24 000 fortntért vezsel.

De ha még a 25 000 forintos legmagasabb árat veszem alapul,
800 kg tuzifa esetén,akkor is 1000 Kg száraz tuzifa 30000 forintba kerul.

Azaz a száraz tuzifa tonnánkénti legmagasabb árr is alatta van 6000 forintal
a fabriket tonnánkénti legalacsonyabb árának.

Arra azért kiváncsi lennék,hogy hol veszel te Magyaroszágon 36 000 forintért
1000 kilogram keményhabriketet kereskedonél.

Mert ugye nem mindegy,ha a gyártelepi árrol beszélunk,vagy a kiskereskedelemben
általános árrol.

Azt meg végképp nem magyaráztad el,hogy miért kéne két évig dolgoznom
a tuzifa szárításával. Nem hinném,hogy nekem kellene fujni a szárításhoz a
levegot.
Előzmény:
OAndorka Creative Commons License 2010-06-30 22:24:11 303
Érzékeled, hogy nem erről írtam.
Persze, hogy fel lehet vinni, de nem viszi fel senki.
Amúgy a tüzifa árát hasonlítsd össze a brikettével.
Frankóról beszéljünk, nem fikciókról:
1 m3. kályhakész tüzifa vajon hány forint?
A tényleges ára: 20-24.000.-Ft, a többi átverés ( szórt köbméter, űrméter,
erdei méter, stb).
És vajon egy m3 tüzifa az hány kiló?
Bizony, ha megszáradt, akkor csak 800.
Na akkor mennyi is egy tonna száraz tüzifa?
24.000x1,2=28.800.-Ft
Ugye ez már nincs is messze a brikett árától.
Meg még otthon szárogathatod 2 évig.
Ha most teszed bele a pénzed abba, amit 2 év múlva tüzelsz el, akkor a fa árához adjál hozzá még 20%-ot ( közgazdaságtan, jelenértékszámítás ), és kijön, hogy a tüzifád 34.000.-Ft-ba van, meg még dolgozol is vele.
A tűzifával viszont mindenképp átba............nak.
Régi motoros vagyok, 20 éve rontom a levegőt a faiparban ( nem gyártok brikettet, nem fűtök brikettel, sem fával ), mindent tudok róla.
OAndorka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!