|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
nandika87
2010-07-01 14:55:47
|
372
|
Nem hiszem, hogy az lenne a megfelelő megközelítés, ha a komfortos lakható ház példáját követed egy előre kitalált koncepció alapján. Olvasgass sokat a régi házakról, és próbáld meg összehozni a modern megfelelőkkel (napelem, hőkollektor, stb). Szerintem egy parasztház, egy jó kemencével középen verhetetlen. De azért fel lehet készülni arra is, ha nem lenne fa, akkor is legyen fűtés.
A lényeg, hogy ha elromlna a rendszer, akkor magadnak tudd szerelni, ne legyél függő az alkatrész gyártástól. |
|
Előzmény:
 |
Tanyalakó
2010-03-07 19:55:38
|
371
|
Sziasztok! Alig találtam meg a topikot, Ötleteket várnék az Autonóm ház energia ellátására, de az én ideám, nem a High-tech, nem is a vissza az időben. Hanem a kettő közötti arany középút. Amiben egy nem túl bonyolult, de mégis komfortos, lakható ház szerepel. Minden KÜLSŐ forrás nélkül. Fűtés fával termikus légkeringetéssel.
További ötletek? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|