|
|
|
|
 |
Leslie07
2010-07-01 15:44:55
|
306
|
A számításodnál a tuzifa maximált 24 OOO-25 OOO Forintos árát vetted alapul, míg a fabriketnél a minimális 36 OOO forint/t árat.
Igy nem lehet tisztességes osszehasonlítást tenni.
Ha 1 m3 száraz tuzifa 800 kg akkor ha normális 20 000 ft áron vásárolod, akkor 1000 kg száraz tuzifát 24 000 fortntért vezsel.
De ha még a 25 000 forintos legmagasabb árat veszem alapul, 800 kg tuzifa esetén,akkor is 1000 Kg száraz tuzifa 30000 forintba kerul.
Azaz a száraz tuzifa tonnánkénti legmagasabb árr is alatta van 6000 forintal a fabriket tonnánkénti legalacsonyabb árának.
Arra azért kiváncsi lennék,hogy hol veszel te Magyaroszágon 36 000 forintért 1000 kilogram keményhabriketet kereskedonél.
Mert ugye nem mindegy,ha a gyártelepi árrol beszélunk,vagy a kiskereskedelemben általános árrol.
Azt meg végképp nem magyaráztad el,hogy miért kéne két évig dolgoznom a tuzifa szárításával. Nem hinném,hogy nekem kellene fujni a szárításhoz a levegot. |
|
A hozzászólás:
 |
OAndorka
2010-06-30 22:24:11
|
303
|
Érzékeled, hogy nem erről írtam. Persze, hogy fel lehet vinni, de nem viszi fel senki. Amúgy a tüzifa árát hasonlítsd össze a brikettével. Frankóról beszéljünk, nem fikciókról: 1 m3. kályhakész tüzifa vajon hány forint? A tényleges ára: 20-24.000.-Ft, a többi átverés ( szórt köbméter, űrméter, erdei méter, stb). És vajon egy m3 tüzifa az hány kiló? Bizony, ha megszáradt, akkor csak 800. Na akkor mennyi is egy tonna száraz tüzifa? 24.000x1,2=28.800.-Ft Ugye ez már nincs is messze a brikett árától. Meg még otthon szárogathatod 2 évig. Ha most teszed bele a pénzed abba, amit 2 év múlva tüzelsz el, akkor a fa árához adjál hozzá még 20%-ot ( közgazdaságtan, jelenértékszámítás ), és kijön, hogy a tüzifád 34.000.-Ft-ba van, meg még dolgozol is vele. A tűzifával viszont mindenképp átba............nak. Régi motoros vagyok, 20 éve rontom a levegőt a faiparban ( nem gyártok brikettet, nem fűtök brikettel, sem fával ), mindent tudok róla. OAndorka |
|
Előzmény:
 |
Leslie07
2010-06-30 19:40:47
|
302
|
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre? Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|