Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2010-07-01 15:44:55 306
A számításodnál a tuzifa maximált 24 OOO-25 OOO Forintos árát vetted alapul,
míg a fabriketnél a minimális 36 OOO forint/t árat.

Igy nem lehet tisztességes osszehasonlítást tenni.

Ha 1 m3 száraz tuzifa 800 kg akkor ha normális 20 000 ft áron vásárolod,
akkor 1000 kg száraz tuzifát 24 000 fortntért vezsel.

De ha még a 25 000 forintos legmagasabb árat veszem alapul,
800 kg tuzifa esetén,akkor is 1000 Kg száraz tuzifa 30000 forintba kerul.

Azaz a száraz tuzifa tonnánkénti legmagasabb árr is alatta van 6000 forintal
a fabriket tonnánkénti legalacsonyabb árának.

Arra azért kiváncsi lennék,hogy hol veszel te Magyaroszágon 36 000 forintért
1000 kilogram keményhabriketet kereskedonél.

Mert ugye nem mindegy,ha a gyártelepi árrol beszélunk,vagy a kiskereskedelemben
általános árrol.

Azt meg végképp nem magyaráztad el,hogy miért kéne két évig dolgoznom
a tuzifa szárításával. Nem hinném,hogy nekem kellene fujni a szárításhoz a
levegot.
A hozzászólás:
OAndorka Creative Commons License 2010-06-30 22:24:11 303
Érzékeled, hogy nem erről írtam.
Persze, hogy fel lehet vinni, de nem viszi fel senki.
Amúgy a tüzifa árát hasonlítsd össze a brikettével.
Frankóról beszéljünk, nem fikciókról:
1 m3. kályhakész tüzifa vajon hány forint?
A tényleges ára: 20-24.000.-Ft, a többi átverés ( szórt köbméter, űrméter,
erdei méter, stb).
És vajon egy m3 tüzifa az hány kiló?
Bizony, ha megszáradt, akkor csak 800.
Na akkor mennyi is egy tonna száraz tüzifa?
24.000x1,2=28.800.-Ft
Ugye ez már nincs is messze a brikett árától.
Meg még otthon szárogathatod 2 évig.
Ha most teszed bele a pénzed abba, amit 2 év múlva tüzelsz el, akkor a fa árához adjál hozzá még 20%-ot ( közgazdaságtan, jelenértékszámítás ), és kijön, hogy a tüzifád 34.000.-Ft-ba van, meg még dolgozol is vele.
A tűzifával viszont mindenképp átba............nak.
Régi motoros vagyok, 20 éve rontom a levegőt a faiparban ( nem gyártok brikettet, nem fűtök brikettel, sem fával ), mindent tudok róla.
OAndorka
Előzmény:
Leslie07 Creative Commons License 2010-06-30 19:40:47 302
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre?
Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!