|
|
 |
OAndorka
2010-06-30 22:50:10
|
304
|
| Ja még annyit, ha a 2.on laksz, akkor hol őrizgeted 2 évig a tűzifádat? |
|
 |
OAndorka
2010-06-30 22:24:11
|
303
|
Érzékeled, hogy nem erről írtam. Persze, hogy fel lehet vinni, de nem viszi fel senki. Amúgy a tüzifa árát hasonlítsd össze a brikettével. Frankóról beszéljünk, nem fikciókról: 1 m3. kályhakész tüzifa vajon hány forint? A tényleges ára: 20-24.000.-Ft, a többi átverés ( szórt köbméter, űrméter, erdei méter, stb). És vajon egy m3 tüzifa az hány kiló? Bizony, ha megszáradt, akkor csak 800. Na akkor mennyi is egy tonna száraz tüzifa? 24.000x1,2=28.800.-Ft Ugye ez már nincs is messze a brikett árától. Meg még otthon szárogathatod 2 évig. Ha most teszed bele a pénzed abba, amit 2 év múlva tüzelsz el, akkor a fa árához adjál hozzá még 20%-ot ( közgazdaságtan, jelenértékszámítás ), és kijön, hogy a tüzifád 34.000.-Ft-ba van, meg még dolgozol is vele. A tűzifával viszont mindenképp átba............nak. Régi motoros vagyok, 20 éve rontom a levegőt a faiparban ( nem gyártok brikettet, nem fűtök brikettel, sem fával ), mindent tudok róla. OAndorka |
|
A hozzászólás:
 |
Leslie07
2010-06-30 19:40:47
|
302
|
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre? Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul? |
|
Előzmény:
 |
OAndorka
2010-06-24 19:32:46
|
296
|
Azért van ám előnye is! Tiszta, zacskóban van, nem szemetel, akár lakásban is használhatod. A tűzifát nem cipeled a 2.-ra. Egy zacsi brikettet viszont igen. Valamint, és ez fontos, kevesen tudják: A brikett 15% alatti nedv tartalmú, azaz 1 mázsa brikett az 85 kg tiszta, 0%-os víztartalmú tüzelőanyag. 1 mázsa fa: 25%-os az 75 kg tiszta, 0%-os tüzelő, valamint a 75 kg-ból 20 az arra megy el, hogy a vizet elpárologtasd. Lehet, hogy ez így nehezen érthető, de igaz. 15%-os tüzifa nincs , mert azt csak otthon lehet megvárni ( 2 év) hogy a nyers anyag 15%-ig leszáradjon. A tüzifás ilyet nem ad, max hazudja, de a nedvességmérőt egyik sem dugja bele. Nem vagyok brikettgyártó, sem tüzifás, nem fával fűtök, nem brikettel, hanem fűrészporral. Üdv: OAndorka |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|