Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2010-06-30 22:50:10 304
Ja még annyit, ha a 2.on laksz, akkor hol őrizgeted 2 évig a tűzifádat?
OAndorka Creative Commons License 2010-06-30 22:24:11 303
Érzékeled, hogy nem erről írtam.
Persze, hogy fel lehet vinni, de nem viszi fel senki.
Amúgy a tüzifa árát hasonlítsd össze a brikettével.
Frankóról beszéljünk, nem fikciókról:
1 m3. kályhakész tüzifa vajon hány forint?
A tényleges ára: 20-24.000.-Ft, a többi átverés ( szórt köbméter, űrméter,
erdei méter, stb).
És vajon egy m3 tüzifa az hány kiló?
Bizony, ha megszáradt, akkor csak 800.
Na akkor mennyi is egy tonna száraz tüzifa?
24.000x1,2=28.800.-Ft
Ugye ez már nincs is messze a brikett árától.
Meg még otthon szárogathatod 2 évig.
Ha most teszed bele a pénzed abba, amit 2 év múlva tüzelsz el, akkor a fa árához adjál hozzá még 20%-ot ( közgazdaságtan, jelenértékszámítás ), és kijön, hogy a tüzifád 34.000.-Ft-ba van, meg még dolgozol is vele.
A tűzifával viszont mindenképp átba............nak.
Régi motoros vagyok, 20 éve rontom a levegőt a faiparban ( nem gyártok brikettet, nem fűtök brikettel, sem fával ), mindent tudok róla.
OAndorka
A hozzászólás:
Leslie07 Creative Commons License 2010-06-30 19:40:47 302
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre?
Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul?
Előzmény:
OAndorka Creative Commons License 2010-06-24 19:32:46 296
Azért van ám előnye is!
Tiszta, zacskóban van, nem szemetel, akár lakásban is használhatod. A tűzifát nem cipeled a 2.-ra. Egy zacsi brikettet viszont igen.
Valamint, és ez fontos, kevesen tudják:
A brikett 15% alatti nedv tartalmú, azaz 1 mázsa brikett az 85 kg tiszta, 0%-os víztartalmú tüzelőanyag.
1 mázsa fa: 25%-os az 75 kg tiszta, 0%-os tüzelő, valamint a 75 kg-ból 20 az arra megy el, hogy a vizet elpárologtasd.
Lehet, hogy ez így nehezen érthető, de igaz.
15%-os tüzifa nincs , mert azt csak otthon lehet megvárni ( 2 év) hogy a nyers anyag 15%-ig leszáradjon. A tüzifás ilyet nem ad, max hazudja, de a nedvességmérőt egyik sem dugja bele.
Nem vagyok brikettgyártó, sem tüzifás, nem fával fűtök, nem brikettel, hanem fűrészporral.
Üdv: OAndorka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!